19 Eylül Gaziler Günü

- MHP Genel Başkanı Bahçeli: - "Terörle mücadelenin çok yoğun sürdüğü, kan ve gözyaşının oluk gibi aktığı şu vahim günlerde, şehit ve gazilerimizin destansı hayatlarını göz ardı etmek, ihmale kurban vermek asla doğru olmayacaktır" -"Gazilerimiz bizim göz nurumuz, gurur kaynaklarımızdır"

19 Eylül Gaziler Günü

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Terörle mücadelenin çok yoğun sürdüğü, kan ve gözyaşının oluk gibi aktığı şu vahim günlerde, şehit ve gazilerimizin destansı hayatlarını göz ardı etmek, ihmale kurban vermek asla doğru olmayacaktır." ifadesini kullandı.

Bahçeli, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türk milletinin tarih boyunca birçok badire atlattığını, nice karanlık uçurumun kıyısından döndüğünü belirtti.

Uğruna her türlü mücadeleyi göze alan neferleri konusunda, milletin her zaman talihli olduğunu vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Aziz milletimiz sinesinden çıkardığı şehit ve gazileriyle varlığını korumuş, adını ve şanını yaşatmış, geleceğini de teminat altına almıştır. Elbette üzerinde yaşadığımız toprakların vatan yapılmasında şehit ve gazilerimizin olağanüstü gayreti olduğunu hiçbir vicdan ve insaf sahibi inkar edemeyecektir.

Türk vatanı şehit ve gazilerimizin kutlu bir mirasıdır. Türk milleti hem şehitlik anıtı hem de gaziliğin adıdır. Türkiye Cumhuriyeti şehitlerimizin kanlarıyla kurulduğu gibi gazilerimizin dua ve karşılıksız mücadeleleriyle var olmuştur. Özellikle gazilik muazzam bir fedakarlık ruhunun mücadele disipliniyle örtüşme hali, vatan ve millet uğruna gösterilen faziletli bir duruşun iftihar vesikasıdır. Şunu unutmayalım ki, şehit ve gazilerimize çok şey borçluyuz.

Gazilerimiz bağımsızlığımıza zincir vurmak isteyen düşman çevrelere iman gücüyle direnen, milli azimle karşı çıkan kahramanlarımızdır. Terörle mücadelenin çok yoğun sürdüğü, kan ve gözyaşının oluk gibi aktığı şu vahim günlerde, şehit ve gazilerimizin destansı hayatlarını göz ardı etmek, ihmale kurban vermek asla doğru olmayacaktır. Gazilerimiz bizim göz nurumuz, gurur kaynaklarımızdır. Mücadelelerini sahiplenmek, hak ve taleplerini savunmak siyasi ve manevi sorumluluğumuza emanettir."

MHP Genel Başkanı Bahçeli, bu emanete eksiksiz vefa göstereceklerini, şehit ve gazilere layık olabilmek için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayarak, tüm gazilere şükranlarını sundu.

Bahçeli, mesajını "Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e müşir ve gazi unvanlarının verildiği tarihin yıl dönümünde; kurucu kahramanları, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gaziler Günü’nün hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." ifadesiyle bitirdi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×