POLİTİKA Haberleri

Türkiye-Afrika Tarım Bakanları 1. Toplantısı ve Tarım İş Forumu
27 Nisan 2017, 13:41 0
Türkiye-Afrika Tarım Bakanları 1. Toplantısı ve Tarım İş Forumu
- Başbakan Yıldırım: (1) - "Ülkeler arasındaki rekabetler, insanlık değerlerini aşındırıyor. İnsanlık değerleri maalesef birer birer yok olup gidiyor. Daha son günlerde kimyasal gazla yok edilen Suriye'deki o bebeklerin resmini şöyle bir gözünüzün önüne getirin. Orası insanlığın öldüğü yerdir, insanlığın bittiği yerdir" - "Kuvvetli olan ülkelerin, zayıf ülkelerin eksikliklerini gidermesi lazım. İlişkilerin, hükmetme, kontrol altına alma anlayışıyla değil adil, kazan kazan esasına göre geliştirilmesi gerekiyor"
27 Nisan 2017, 13:06 0
"Geleceğin İnşasında İmam Hatip Okulları" sempozyumu
- Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: - "Bu toprakların, coğrafyanın yetiştirdiği insanlar kendi değerlerini, medeniyetlerini, kodlarını geleceğe taşısın diye gençliğe yatırım yaparken, imam hatip okulları üzerinden yaptı" - Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem: - "Bugün bin 410 imam hatip lisesi, 2 bin 796 imam hatip ortaokulu ile toplam 4 bin 206 okulda bir milyon 300 bin eğitim görmektedir"
Türkiye-Afrika 1. Tarım Bakanları Toplantısı
27 Nisan 2017, 12:47 0
Türkiye-Afrika 1. Tarım Bakanları Toplantısı
- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: - "Afrika Birliği, diğer bölgesel ekonomik örgütler ve tüm Afrika ülkeleriyle ilişkilerimizi her alanda geliştirmek için samimi gayretler sarf ediyoruz" - "2005 yılında başlattığımız Afrika açılımı artık ortaklık politikasına dönüştü. Afrika'nın her başkentinde büyükelçilik açıyoruz. 15 sene önce 12 olan büyükelçiliğimiz 39'a ulaştı ve bu sayıyı 50'ye ulaştırmak istiyoruz"
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci:
27 Nisan 2017, 09:58 0
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci:
- "(AKPM kararı) Biz yolumuza bakacağız ve emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Aksi taktirde bu tür siyasi ve yanlı kararlarla Türkiye'nin vakit harcayacağı zamanı yok"
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş (3):
27 Nisan 2017, 00:58 0
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş (3):
- "Şu anda partimiz açısından doğru ve acil olan Sayın Cumhurbaşkanımızın bir an evvel partiye dönmesidir. Suyun doğal mecrasında akmasıdır. Dolayısıyla zaten bir parti kongresi olunca parti yönetiminde nasıl bir değişlik olacağı ortaya çıkacak" - "(Erken seçim) Bu konuyu Türkiye'nin gündeminden süratle çıkarmak lazım. Türkiye'de şu anda güçlü bir şekilde halkın oyunu almış, süresi ve önünde vakti olan bir hükümet var. Dolayısıyla esas meselemiz bu uyum yasaları üzerine yoğunlaşmaktır ve bir an evvel etkili bir şekilde bu yasaları çıkarmaktır"
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)
26 Nisan 2017, 23:43 0
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)
- "Türkiye’nin kendi içerisindeki bir seçimi, götürüp Avrupa İnsan Hakları Mahkemelerinin salonlarında, odalarında tartışmaya açmanın da son derece yanlış olduğunu düşünüyorum" - "Millet bunu söyledikten sonra, milletin kararı bu şekilde tecelli ettikten sonra 'Evet’ diyerek anayasa değişikliği paketini onayladıktan sonra artık hiç kimsenin, bundan daha ileriye gitmemesi gerekir" - "AK Parti’nin kurucu lideri, kurucu genel başkanı, doğal lideri olduğu için de bir an evvel Sayın Cumhurbaşkanımızın partisiyle bütünleşmesi ve ondan sonraki süreçlerde de partinin başına geçmesi işinin doğası gereğidir, suyun tabii akışında akması anlamına gelir bu süreç. Tabii ne zaman yapılacak, kongre ne gün olacak, olağanüstü kongre mi yoksa olağan kongre mi olacak, bütün bunlar da partinin yetkili organlarında alınacak kararlar çerçevesinde verilecek kararlardır"
Başbakan Yıldırım, Barzani ile telefonla görüştü
26 Nisan 2017, 20:13 0
Başbakan Yıldırım, Barzani ile telefonla görüştü
- Yıldırım, IKBY Başkanı Mesut Barzani ile telefon görüşmesinde, IKBY ile terörle mücadeleye yönelik işbirliğinin sürdürüleceğini belirtti
AKPM'nin
26 Nisan 2017, 19:21 0
AKPM'nin "siyasi denetim" kararına tepkiler
- Türkiye-AB Karma Komisyonu Eş Başkanı Çonkar: - "Dar ve sığ iç siyasi saiklerle hareket eden bir grup Avrupalının ülkemize yönelik bu dışlayıcı kararı, başta FETÖ olmak üzere bütün Avrupa ülkeleri için tehlike arz eden terör örgütlerine hizmet edecektir"
Başbakan Yardımcısı Kaynak:
26 Nisan 2017, 18:26 0
Başbakan Yardımcısı Kaynak:
- "Vakıflar Genel Müdürlüğümüz sadece camileri medreseleri hamamları değil vakıf olan bütün yapıları da restore etmektedir" - "Avrupa'nın en büyük sinagogunu Edirne'de restore edip ibadete açtık. Diyarbakır'da Sur'da terörden etkilenen Ermeni Kilise'sini restore ediyoruz. Süryanilerin manastırlarını iade ettik, yani kim ne için vakfetmişse o amaca uygun kullanılmasına gayret ediyoruz"
Yıldırım-Bahçeli görüşmesi
26 Nisan 2017, 18:16 0
Yıldırım-Bahçeli görüşmesi
- Başbakan Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin görüşmesinde, TSK'nın yurt içi ve sınır ötesinde yürüttüğü operasyonların yanı sıra halk oylamasının ardından Meclisin en önemli gündem maddesi olacak uyum yasaları ele alındı - Görüşmede, AKPM'nin Türkiye'ye yönelik siyasi denetim kararı ve FETÖ ile mücadelede kararlılık vurgusunda bulunuldu