POLİTİKA HABERLERİ
Erdoğan seçim şarkısını vatandaşlarla söyledi
21 Haziran 2018, 18:47 0
Erdoğan seçim şarkısını vatandaşlarla söyledi
- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin son seçim şarkısı "Dönmem geri senin yolundan"ı Gaziantep mitinginde meydanı dolduran vatandaşlarla söyledi
21 Haziran 2018, 18:03 0
"Ülkelerine dönen Suriyelilerin sayısı 200 bini buldu"
- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: - "Şu ana kadar ülkelerine dönen Suriyelilerin sayısı 200 bini buldu" - "Seçimin hemen ardından sınırlarımıza yakın yerlerden başlayarak tüm Suriye topraklarını güvenli hale getirmeyi ve misafirlerimizin tamamının evlerine dönmelerini sağlamayı hedefliyoruz"
AK Parti'nin Gaziantep mitingi
21 Haziran 2018, 17:47 0
AK Parti'nin Gaziantep mitingi
- Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: - "Allah'ın izniyle 25 Haziran'dan itibaren yeniden diriliş dönemi başlayacak"
21 Haziran 2018, 17:46 0
"Karamollaoğlu bizi sıkıntıya koydu, CHP ile ittifak yaptı"
- Saadet Partisi Sincik İlçe Başkanlığı görevinden ve partisinden istifa eden Ramazan Güldü: - "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermek için partimden ve görevimden istifa ettim. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bizi sıkıntıya koydu, CHP ile ittifak yaptı"
AK Parti'nin Yenimahalle mitingi
21 Haziran 2018, 17:42 0
AK Parti'nin Yenimahalle mitingi
- AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım: - "Yenimahalle feraset sahibidir, ince eler sık dokur, İnce'yi eler Erdoğan'ı seçer. Boş lafa karnımız tok" - "Ankara'ya yeni metro hatları, başkente yakışır 55 bin kişilik yeni stadyum, bir de millet bahçesi yapıyoruz. Türkiye'nin en büyük fuar alanını da yine Ankara'ya yapıyoruz. Bizde proje çok. Az laf çok iş"
ABD Senatosunun kabul ettiği F-35'lerle ilgili tasarı
21 Haziran 2018, 17:30 0
ABD Senatosunun kabul ettiği F-35'lerle ilgili tasarı
-NATO PA Türk Grubu Başkanı Ahmet Berat Çonkar: -"ABD Senatosunun aldığı bu karar esef verici olmanın da ötesinde uzun yıllara dayanan stratejik ortaklık ve NATO çatısı altındaki müttefikliğimizin ruhuna da aykırıdır"
Yemen'de bu yıl 115 sivil mayın kurbanı oldu
21 Haziran 2018, 17:02 0
Yemen'de bu yıl 115 sivil mayın kurbanı oldu
- Husilerin döşediği mayınlar sebebiyle yıl başından bu yana 115 sivil hayatını kaybetti
AK Parti'nin Kahramanmaraş mitingi
21 Haziran 2018, 16:58 0
AK Parti'nin Kahramanmaraş mitingi
- Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2) - "Son günlerde Bay Muharrem'le ilgili çıkanları duyuyorsunuz değil mi? Sosyal medyada yayınlananları duyuyorsunuz değil mi? Bunlarda her numara var mı? Adam dershane işletmiş, oradaki görevlilerin sigorta primini ödememiş. Daha ne diyeyim. bu adamlara bu ülke teslim edilebilir mi? Onun için bunlara bir Osmanlı tokadı gerekir"
21 Haziran 2018, 16:48 0
"35 teröristi orada bitirdik"
- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: - "(Kandil) İkinci operasyonda bunların liderler toplantısını yakaladık ve o liderler toplantısında da 35 tane önemli ismi orada bitirdik"
AK Parti'nin Kahramanmaraş mitingi
21 Haziran 2018, 16:38 0
AK Parti'nin Kahramanmaraş mitingi
- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan:(1) - "CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, icraat mı istiyorsunuz, laf mı istiyorsunuz? Bak biz icraatımızı söylüyoruz, onlar laf ola beri gele, bununla huzurunuza geliyorlar. Öyleyse lafla peynir gemisi yürümez, bunu böyle biliniz. Bu oyunlara gelmeyelim, artık bu oyunları bozma zamanıdır" - "Bu meydanda Türk ile Kürt'ün kardeşliği, Alevi ile Sünni'nin dayanışması var. Bu meydanda Maraş var, millet var, bütün renkleriyle Türkiye var. Bu meydanda inşallah 24 Haziran zaferinin müjdesi, muştusu var"
21 Haziran 2018, 16:18 0
"Başarısızlıklarına kılıf uydurmak için çalışıyorlar"
- Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: - "Seçimde hile vardı algısı yaratmak için başarısızlıklarına kılıf uydurmak için çalışıyorlar. Şimdi de aynı şeyi yapıyorlar. Buradan söylüyorum, Türkiye'nin en iyi yaptığı işlerden birisi sağlıklı ve güvenli seçimdir. Seçimlerde bu güne kadar hile ve hurda hiçbir dönemde olmamıştır"
21 Haziran 2018, 16:13 0
"Rusya'dan gelen turist sayısında rekor artış var"
- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: -" Bu sene Rusya'dan gelen turist sayısında yine rekor artış var. Önümüzdeki yıllarda bu artış devam edecek" - "Bugün sınırımızın ötesindeki bataklıkları kurutmazsak, Afrin'de, El-Bab'ta, Cerablus'ta DEAŞ'a, PKK'ya karşı, şimdi Kandil'de bu operasyonları yapmazsak, bugün terörle mücadeleyle anılmazsak, yarın Allah muhafaza Antalya ve İstanbul'daki terör saldırılarıyla anılmaya başlarız"
21 Haziran 2018, 15:56 0
"Patates ve soğan stokçularına fırsat vermeyeceğiz"
- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci: - "İlgili bakanlıkların talebi olması doğrultusunda veya uygun görülmesi takdirde bir miktar patatesin fiyat istikrarını sağlama bakımından komşu ülkelerden ithalatına izin verilebilir. Bunu da Ekonomi Bakanlığımız değerlendiriyor. Bu stokçulara fırsat vermeyeceğiz" - "Doğa, tabiat şartları içerisinde oluşan arz kısıtlığına diyecek bir şeyimiz yok ama bunu fırsat bilerek stokçuluğunu yapan, fırsata çevirmeye kalkanlara da şunu ifade etmek lazım. Biz takip ediyoruz ve gerekli girişimlerde bulunduk"
AK Parti'nin Keçiören mitingi
21 Haziran 2018, 15:51 0
AK Parti'nin Keçiören mitingi
- AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım: - "Adaylar piyasada dolanıyorlar. Dolandıkça da kör düğüm oluyorlar. Çünkü yapacakları bir şey yok. Laf, laf, laf. Bol laf, icraat sıfır" - "AK Parti'nin eserleri saymakla biter mi? Diğer adayların bu ülke için yaptıkları en ufak bir eserleri var mı? Ne satıyorlar? Hayal satıyorlar hayal. Bunlar hayal tüccarları"
21 Haziran 2018, 15:49 0
"Büyükelçiler oy verseydi, İnce cumhurbaşkanı olurdu"
- Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: - "Büyükelçiler oy verseydi eminim İnce cumhurbaşkanı olurdu ama Türk milleti oy vereceği için Erdoğan cumhurbaşkanı olacak"
21 Haziran 2018, 15:45 0
"Eski Türkiye'de büyük sıkıntılar vardı"
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: - "Seçme ve seçilme yaşını 18'e indirdik. Gençlerimize çok güveniyoruz ama gençler mevcut Türkiye'yi sanki eskiden de böyleymiş gibi görüyor. Halbuki eski Türkiye'de büyük sıkıntılar vardı. Sağlıkta problemler, kuyruklar vardı. Eczanede ilaç yok veya çok pahalı"
21 Haziran 2018, 15:45 0
"Erdoğan dünyanın en güçlü liderlerinden biridir"
- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan: - "Öyle bir süreçten geçiyoruz ki artık ülkelerin güçlü liderlere ihtiyaç var. Recep Tayyip Erdoğan, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en güçlü liderlerinden biridir. Bunu sadece biz söylemiyoruz. Tüm dünya söylüyor" - "Bu bir siyasi parti meselesi değil. Bu Türkiye meselesidir. İşte sizler görüyorsunuz bir tarafta demokrasi, özgürlük diyeceksiniz diğer tarafta HDP ile el ele kol kola yürüyeceksiniz. Var mı böyle bir şey?"