POLİTİKA Haberleri

Yıldırım-Pence görüşmesi başladı
18 Şubat 2017, 19:38 0
Yıldırım-Pence görüşmesi başladı
- Başbakan Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Pence ile bir araya geldi
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın:
18 Şubat 2017, 19:19 0
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın:
- "(Muhaliflerin toplantısı) Önemsemiyorum da ciddiye de almıyorum. Toplanabilirler, bunda bir beis yok. İnsanlar farklı düşünebilirler ama MHP adına hareket edemez bayrağımızı, sembollerimizi kullanamazlar. Zannediyorum orası farklı bir partileşme toplantısı. Ben öyle görüyorum" - "Vatandaşlarımızdan kim 'Evet' vermek istiyorsa verecek, kim 'Hayır' vermek istiyorsa verecek. Buna karışmamak lazım" - "(15 Temmuz darbe girişimi) Sayın Genel Başkanımız Bahçeli, 'İhtilal başarılı olsaydı bu ülkede her şeyi yapacaklardı' dedi. Hatta kitleye 'Acaba bu binayı (MHP Genel Merkezi) yerle bir ederler miydi, etmezler miydi?' diye sordu"
Eski TBMM Başkanı Şahin:
18 Şubat 2017, 19:07 0
Eski TBMM Başkanı Şahin:
- "Şimdi devletimiz ve hükümetimiz 2017 yılını bir tamir, düzeltme yılı olarak görüyor ve Türkiye'ye karşı hainane teşebbüslerde bulunanlar yargıda hesaplarını verecekler, bu süreç başladı" - "Olağanüstü hal rejimi bizim hükümet olarak hedefimizdir ki kısa sürede, makul bir süre içerisinde inşallah sona erecektir"
Gaziantep'te
18 Şubat 2017, 19:00 0
Gaziantep'te "Yeni Anayasa ve Başkanlık" paneli
- AK Parti Genel Sekreteri Gül: - "(Anayasa değişikliği referandumu) Bu bir Türkiye meselesidir. 15 Temmuz'da milletimizin siyasete vermiş olduğu bir ödevin de yerine getirilmesidir"
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop:
18 Şubat 2017, 18:17 0
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop:
- "Bizim bugüne kadar yapmış olduğumuz değişiklikler, hep anayasanın sözüyle ilgili değişikliklerdi, ruhuyla ilgili değil. İlk defa belki bu değişiklikle anayasanın o vesayetçi ruhuna dokunmuş oluyoruz" - "CHP maddelerin, bizim teklifimizin içeriğini saptırarak olmayan bazı düzenlemeleri varmış, var olan bazı düzenlemeleri de yokmuş gibi göstererek ve önerdiğimiz kuralların, kurumların belli yönlerini aktarıp belli yönlerini gizleyerek teklifin içeriğini çarpıtmaya çalışıyor"
18 Şubat 2017, 17:22 0
"Memleket Sevdalıları Evet Diyor" etkinliği
- Başbakan Yıldırım: (1) - "Yurt dışında yapılan her türlü Türkçe yayını sonuna kadar destekleyeceğiz. Böylece yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız, Türkçe'yi ana dili gibi konuşan gazeteciler olarak yetişecekler" - "Bir yandan gurbet ile intibak etmek için büyük çaba harcadınız, diğer yandan özünüzü, değerlerinizi, güzelliklerinizi kaybetmediniz, korumak için büyük bir mücadele verdiniz. Sizin için ne yapsak, hakkınızı tam ödeyemeyiz"
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü:
18 Şubat 2017, 17:01 0
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü:
- "Ekonomi konusunda hükümetimiz ciddi tedbirler aldı. Bunların uygulamasını bu sene içinde görebileceğiz, ikinci yarının başında göreceğiz" - "Güvenlik konusu da ana konu. Ordumuz yurt dışında operasyonlar sürdürüyor, güvenlik için, terörün kökünü kazımak için. Bunları her gün haberlerde dinliyorsunuz"
MHP'li muhaliflerden 'Hayır' toplantısı
18 Şubat 2017, 16:44 0
MHP'li muhaliflerden 'Hayır' toplantısı
'Hayır' propagandası için toplanan MHP'li muhalifler, "Ülkenin ve ülkünün akıbetinin hayır olması için 'hayır'dan başka yol yoktur" dedi
Yıldırım-Aliyev görüşmesi
18 Şubat 2017, 16:33 0
Yıldırım-Aliyev görüşmesi
- Başbakan Yıldırım, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüşmesinde, FETÖ ile mücadelede Azerbaycan'ın tutumunu ve desteğini takdire şayan bulduklarını belirtti - Görüşmede, iki komşu ülkenin, bölgesel konularda da iş birliğine devam edecekleri teyit edildi, ekonomi alanındaki ortaklığın daha da güçlendirilmesi konusunda mutabık kalındı
Yıldırım-Merkel görüşmesi
18 Şubat 2017, 16:02 0
Yıldırım-Merkel görüşmesi
- Başbakan Yıldırım ile Almanya Başbakanı Merkel görüşmesinde, önümüzdeki dönemde diyalog ve işbirliğinin devam ettirilmesi üzerinde mutabık kalındı - Görüşmede Başbakan Yıldırım'ın, Avrupa'yı da yakından ilgilendiren DEAŞ, FETÖ ve PKK/PYD gibi terör örgütleriyle mücadele konusunda dost ve müttefik Almanya ile işbirliği konusundaki beklentileri dile getirdiği bildirildi