POLİTİKA Haberleri

Erdoğan, 'Hayır çadırı'ndaki sohbeti anlattı
28 Mart 2017, 16:26 0
Erdoğan, 'Hayır çadırı'ndaki sohbeti anlattı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Hayır' çadırı ziyaretinde kendisine, 'Siz köprüye niye Yavuz Sultan Selim adını koydunuz' denildiğini açıkladı.
Kılıçdaroğlu: Her tercihe saygı göstereceğiz
28 Mart 2017, 16:21 0
Kılıçdaroğlu: Her tercihe saygı göstereceğiz
Kılıçdaroğlu, "Hep birlikte sandığa gitmeliyiz. 'Evet' oyunu kullanan vatandaşlarımızı asla suçlamamalıyız. Ayırmamalıyız, ister 'Evet', ister 'Hayır' her vatandaşın tercihine saygı göstereceğiz" dedi
AK Parti'nin Karaman mitingi
28 Mart 2017, 15:57 0
AK Parti'nin Karaman mitingi
- Genel Başkan ve Başbakan Yıldırım: (4) - "Türkiye demokratikleşme yolunda mesafeler katettikçe Avrupa'nın bazı ülkelerinde maalesef ırkçı söylemler gün geçtikçe artmaya başladı. Erdoğan düşmanlığı moda oldu. Terör örgütlerinin, PKK'nın, FETÖ'nün adamları rahatça 'hayır' propagandası yapıyor, 'hayır, hayır' diye sokak sokak dolaşıyor, bölücübaşının posterlerini taşıyor ama 'evet' demek yasaklanıyor. Bunun adı düpedüz ırkçılıktır" - "Türkiye'nin iç meselesi olan bu halk oylaması konusunda Avrupa'yı uyarıyorum. İç işimize karışmayın, kendi işinize bakın. Herkes yerini, yurdunu bilsin. PKK'ya eylem yaptırmak size mi düştü? FETÖ'cülere kol kanat germek size mi düştü?"
CHP Grup Başkanvekili Gök:
28 Mart 2017, 15:48 0
CHP Grup Başkanvekili Gök:
- "Atatürk buna asla 'evet' demezdi. Atatürk, Cumhurbaşkanlığı ile Başbakanlığın birleştirilmesine karşı olan bir liderdir. Atatürk istese yapabileceği konumda ve güçteyken bunu elinin tersiyle itmiştir. Tam 87 yıl sonra sizin bunu dayatmanız, Atatürk'e karşı büyük bir haksızlıktır" - "(Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'hayır' standını ziyareti) Cumhurbaşkanı da sonunda 'hayır' kampanyasına katılanların terörle bir ilgisi olmadığını anlamış bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı, bugün hayırlı bir iş yapmıştır."
AK Parti Genel Sekreteri Gül:
28 Mart 2017, 15:29 0
AK Parti Genel Sekreteri Gül:
AK Parti Genel Sekreteri Gül: - "Kılıçdaroğlu'nun korktuğu şey, milletin 16 Nisan'dan sonra iktidara gelmesidir. Halktan korkuyorlar, halktan ürküyorlar, halkın iktidar olmasından, yetkinin, sözün, kararın halka geçmesinden korkuyorlar" - "Kılıçdaroğlu'nun bu tür hezeyanları, beyanları gerçekten bir siyasetçiye yakışmıyor. Benim tavsiyem 18 maddeyi okusun, milletin karşısına öyle çıksın" - "16 Nisan'da Türkiye'nin geleceği oylanacak, Avrupa'nın değil. Egemenlik kayıtsız şartsız millete ait. Türk milleti bunun kararını verecektir. Bu nedenle dışarıdan gazel okuyanlara Türkiye'nin egemenlik alanına müdahale etmemelerini, hayır kampanyası yaparak Türkiye'deki seçimi manipüle etmemelerini tavsiye ediyoruz"
İçişleri Bakanı Soylu Mersin'de
28 Mart 2017, 15:09 0
İçişleri Bakanı Soylu Mersin'de
- Soylu: (2) - "Yaklaşık 4-5 gündür yaptığımız operasyonlarda cillop gibi silahlar ele geçiriyoruz. Ey bize dost görünenler, PYD'ye el altından silah verip onu PKK ile Türkiye'ye doğru yöneltenler, sizlere söylüyorum; biz sizin dostluğunuzun hangi manada olduğunu biliyoruz. Kime dost olduğunuzu, kimle dostluk yaptığınızı da çok net bir şekilde biliyoruz" - "22 yıldır, 23 yıldır girilmeyen yerlere tek tek giriyoruz. Terörün tam belini kırmak üzereyiz. Hem içeriden hem dışarıdan her noktadan. Bunu hep beraber görüyoruz" - "Onların başlarına öyle işler getireceğiz ki bu millete çektirdikleri acıları teker teker hesabını verecekler" - "13 yaşındaki eğer bir kızımızı hala dağa götüreceklerse Allah bana İçişleri Bakanlığını haram etsin. Bu kadar açık ve net. O kızların yeri öğretmenlik, hemşirelik, doktorluktur"
AK Parti'nin Karaman mitingi
28 Mart 2017, 14:54 0
AK Parti'nin Karaman mitingi
- Genel Başkan ve Başbakan Yıldırım: (2) - "Yeni sistemle beraber artık şeytan taşlamak yok. Engelli koşu yok. Artık engelsiz koşu var. Belirsizlik ortadan kalkıyor. Cumhurbaşkanı-başbakan anlaşmazlığı diye bir şey kalmıyor. Çünkü sistem değişiyor, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi geliyor. Gücü sandıkta siz belirliyorsunuz" - "Manşetlerle hükümetler artık düşmeyecek. Milletvekili transferleriyle siyasetle oynanmayacak ve güven oyunu Meclis değil, asıl verecek. Vekiller değil, milletin kendisi sandıkta verecek, siz vereceksiniz. İşte bütün bunlar olurken, CHP'nin de HDP'nin de uykuları, keyfi kaçıyor" - "(Muhalefetin anayasa değişikliğine ilişkin söylemleri) Yalan üç değil, 33 tane yalan var. Ayaküstü 40 tane yalan söylüyor. Ben hangi birini düzelteyim? Bırakalım onunla uğraşmayalım, işimize bakalım. Bunlar pimi çekilmiş bomba gibi"
Kılıçdaroğlu'na seslendi: 'Evet diyenler haindir' cümlesinin hesabını ver
28 Mart 2017, 14:44 0
Kılıçdaroğlu'na seslendi: 'Evet diyenler haindir' cümlesinin hesabını ver
Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na, "Sen önce meydanlara çık 'Evet oyu verenler haindir.' cümlesinin hesabını ver." diye seslendi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci:
28 Mart 2017, 14:39 0
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci:
- "Başka bir güç milletin iradesine ipotek koymasın istiyoruz. Onun için de inşallah 16 Nisan'da kendi irademize sahip çıkmak adına sandıklara gidip hep beraber 'evet' diyeceğiz"
İçişleri Bakanı Soylu Mersin'de
28 Mart 2017, 14:37 0
İçişleri Bakanı Soylu Mersin'de
- Soylu: (1) - "Bugüne kadar Türkiye'de birçok referandum oldu, hiçbirisinde Avrupa'nın, başbakanlarının açıklamalar yaptığını, sokaklarda yürüyüşler düzenlediğini, protesto gösterilerinin yapıldığını görmemiştik. Evet propagandası yapmak için söylemiyorum ama bu garip resmi de herhalde hep birlikte görmezden gelemeyiz" - "Avrupa'nın göbeğinde Türkiye'deki bir referandum için PKK, Avrupalı ülkelerin siyasileri, kamuoyu bir araya gelmiş 'hayır' kampanyası yürütüyor. Bu siyaseten normal midir? Bunu görmezden mi gelelim?" - "Başka bir şey daha dediler, 'Sırtımızı PKK'ya, PYD'ye dayadık.' Onu diyen şimdi sırtını duvara dayıyor."