POLİTİKA HABERLERİ
AK Parti'nin Şanlıurfa mitingi
20 Haziran 2018, 17:57 0
AK Parti'nin Şanlıurfa mitingi
- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (3) - "Türkiye pazar günü sadece bir cumhurbaşkanı ve 600 milletvekili seçmekle kalmayacak, aynı zamanda bu seçimde ülkemizin gelecek yarım asrının da istikametini belirleyecek. Ya 2053 ve 2071 vizyonlarımıza doludizgin koşacağız ya da yeniden 1970'lerin, 1990'ların tedirginliğiyle kendi içimize kapanacağız" - "(Suruç'taki hadise) Güvenlik güçlerimiz ve savcılığımızca soruşturuluyor. Her şey ortaya çıkartılacak ve suçlular adalet önünde hesap verecek" - "Milletvekili diye Ankara'ya gönderdiklerinin arkasından ne çıkıyor, uyuşturucu baronları çıkıyor, silah kaçakçılığına kadar her türlü gölge var. Belediye başkanı diye getirdikleri kişiler şehirleri pisliğe, çöpe, çukura ve sefilliğe boğmaktan başka bir iş yapmadılar. Allah'tan kayyum belediye başkanlarımız geldi de şehirlerimiz hizmet gördü" - "Çıkmış diyor ki Bay Kemal, 'Başörtüsü sorununu ben çözdüm'. Sen kimsin, neyi çözdün? Senin partinin milletvekili, ikna odalarında benim başörtülü kızlarımın başlarını açtı" - "Bölücü örgütün oyuncağı parti, eskiden emirleri Kandil'den alıyordu, şimdi orayı da başlarına yıkıyoruz. Oraya inmeye başladık. Bakalım şimdi onlara talimat hangi dağ başından gelecek?"
AK Parti'nin Şanlıurfa mitingi
20 Haziran 2018, 17:18 0
AK Parti'nin Şanlıurfa mitingi
- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "Harran Üniversitesi, Türkiye Maarif Vakfı ve YÖK beraber çalışarak şimdi El-Bab'da Uygulamalı Bilimler Fakültesi açıyoruz" - "Atatürk Barajı'ndan aldığımız suyu, inşa ettiğimiz 221 kilometre uzunluğundaki kanalla getiriyor, 2 milyon dekarın üzerindeki tarım arazilerinin sulanmasını sağlıyoruz. Bu sulama kanalı, 161 kilometrelik Süveyş Kanalından daha uzundur. Bu sulama kanalının hayata geçmesiyle 433 bin kişiye istihdam, yıllık 500 milyon lira gelir sağlanacak"
15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi anıtının temeli atıldı
20 Haziran 2018, 16:46 0
15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi anıtının temeli atıldı
- TBMM Başkanı İsmail Kahraman: - "Birinci turda cumhurbaşkanlığı seçiminin tamamlanacağına inanıyorum. Cumhurbaşkanımızın daha önce aldığı oyun ötesinde bir oy alacağına inanıyorum ama cumhurbaşkanlığı bir kubbe. Kubbenin havada kalması için Meclisin de yani sütunların da güçlü olması lazım. O noktada da güzel netice olacağına yine inanıyorum" - "Kalpleri ve gönülleriyle Pensilvanya'daki ihanet karargahıyla birlikte plan yapan millet ve devlet düşmanları ile emperyalist güçler ve onlarla birlikte hareket edenler, suçlarının cezasını mutlaka çekeceklerdir"
AK Parti'nin Şanlıurfa mitingi
20 Haziran 2018, 16:40 0
AK Parti'nin Şanlıurfa mitingi
- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (1) - "İlk operasyonumuzu 20 uçakla yaptık ve 10 önemli noktayı, Kandil'de vurduk. İkincisinde yine bir operasyon ve toplantı halinde Kandil'deki bunların lider takımını hallettik. Bunların ardından sıra Urfa'nın yanı başındaki yerlere geliyor. Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle yakında buraları da teröristlerden arındırıp asli sahibi olan Arap, Kürt, Türkmen kardeşlerimize teslim edeceğiz" - "Şanlıurfa'nın yanı başındaki fitne kazanlarını devireceğimiz günler de yakındır. Bunun için 24 Haziran seçimleri çok önemli. Birileri umudunu kendilerine asla uzanmayacak ellere sarılmaya bağlamış olabilir, onların gittiği yoldan biz geleli çok oldu" - "Biz bu meselenin çözümünün sahada var olmaktan geçtiğini biliyoruz. Onun için de size ona buna el uzatmayı değil, sınırın öte yanını kendi gücümüzle güvenli hale getirmeyi taahhüt ediyoruz. 24 Haziran'da siz bize desteği ve yetkiyi verin, başladığımız işi bitirelim"
20 Haziran 2018, 16:31 0
"Teröristleri inlerinde vurmaya başladık"
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: - "Teröristleri inlerinde vurmaya başladık. Artık 'en iyisi taarruzdur, üzerine gitmektir' dedik. Kışlada hiçbir askerimiz beklemiyor, inlerine giriyor. Böylece hem daha az şehit veriyoruz, hem de onlara büyük zaiyat veriyoruz. Yürekleri korkudan adeta sızlıyor teröristlerin" - "CHP, şimdi HDP'yle kol kola. Onların seçim beyannamesine baktığınız zaman, ben görmesem bu 'HDP'nin seçim beyannamesi' derim ama bakıyorum üstüne, CHP seçim beyannamesi. Yani durum böyle"
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Ordu'da
20 Haziran 2018, 16:30 0
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Ordu'da
- Kemal Kılıçdaroğlu: - "Muharrem Bey buraya geldiğinde bir rakam verdi, 'Fındığın kilogramını 15 liradan alacağız' diye. Bu sözü ben de veriyorum, 15 lira olacak, üretici rahat edecek" - "Eğitim tam zamanlı olacak. Öğle yemeğini de arkadaşları ve öğretmenleriyle beraber okulda yapacaklar" - "Sandığa gittiğiniz zaman, oy kullandığınız zaman çocuklarınızı düşünün, ülkenizi düşünün, geleceğinizi düşünün. Çocuklarınıza iyi bir eğitim verecek olan bir hükümeti düşünün"
İnce'nin Çorlu mitingi
20 Haziran 2018, 16:28 0
İnce'nin Çorlu mitingi
- CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce: (2) - "Ekonomiyi düzenleyen temel kurumların özerkliğini sağlayacağız. Kamu bankalarını yeniden düzenleyeceğiz. Ziraat Bankası, Halk Bankası, Eximbank, Kalkınma Bankası, bunları yeniden düzenleyeceğiz. Ziraat Bankası, kredilerinin yüzde 80'ini çiftçiye verecek, medya patronlarına değil" - "Bu 16 yılda Suriyelilere 40 milyar dolar harcadılar, ben harcamayacağım, millete vereceğim o parayı. Çünkü Suriyeliler barış ortamında memleketine dönecek"
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu muhtarlarla buluştu
20 Haziran 2018, 16:26 0
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu muhtarlarla buluştu
- Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu: - "(İmar barışı) Türkiye'de toplam 13 milyon yapıyı ilgilendiren dolayısıyla neredeyse ülke nüfusunun üçte birine, belki de daha fazlasına tekabül eden insanımızın beklediği ve devletle arasında ihtilaf teşkil eden bu hususu artık geride bırakıyoruz" - "Yıllardır süregelen bu konu elhamdülillah bizim için bir problem olmaktan tamamen ortadan kalkacak. İmarsız ve ruhsatsız yapılarınıza yapı kayıt belgesi vererek onlara yasal bir nitelik kazandırmış olacağız"
20 Haziran 2018, 16:07 0
"Suçlular adalet önünde hesap verecek"
- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: - "(Suruç'ta AK Parti'lilere yönelik saldırı) Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir. Hadise, güvenlik güçlerimiz ve savcılığımız tarafından ayrıca soruşturuluyor. Her şey ortaya çıkartılacak ve suçlular adalet önünde hesap verecektir"
Başbakan Yıldırım, muhtarlarla buluştu
20 Haziran 2018, 16:01 0
Başbakan Yıldırım, muhtarlarla buluştu
- Binali Yıldırım: (2) - "Seçime kalmış bir ay, değerlendirme kuruluşları Türkiye'nin notunu, bankaların notunu düşürüyorlar. Bu size normal geliyor mu? Bunların hepsi oyun. Şurada 4 günümüz kaldı. 4 gün sonra onların da tezkerelerini ellerine vereceğiz, geldikleri yere göndereceğiz" - "Muhalefet adaylarının hepsinin ortak söylemi 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim de ne olursa olsun.' Bazı dış mihraklar da aynı şeyi söylüyor. Bu tesadüf mü? Niye, Recep Tayyip Erdoğan onların burada rahatça at oynatmasına izin vermiyor, onun için rahatsız oluyorlar. 'Bizim Türkiye'yle problemimiz yok, bizim problemimiz Recep Tayyip Erdoğan' diyorlar. Bizim adaylar da bunu söylüyor. Ne kadar tesadüf"
Terörist başından
20 Haziran 2018, 15:54 0
Terörist başından "HDP'ye oy verin" çağrısı
- Terör örgütü PKK'nın Kandil'deki sözde lideri terörist başı Murat Karayılan, örgütün yayın organları ANF'ye verdiği röportajla HDP'ye oy istedi - Karayılan, röportajında HDP'nin barajı aşmasının demokrasinin kapılarını aralayacağını iddia ederek, "Eğer baraj aşılmazsa Kürt iradesi Meclis'e yansımayacak, AKP de bundan istifade ederek çoğunluk sağlayacak ve diktatörlük gelişecektir." ifadelerini kullandı
20 Haziran 2018, 15:52 0
"Ekonominin gücü batıdan doğuya kayıyor"
- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: - "Bugün dünyada ağır sanayi ağırlıklı ekonomiden teknoloji ve servis ağırlıklı ekonomiye bir geçiş var. O nedenle ekonominin gücü esasen Batı'dan Doğu'ya, Asya'ya doğru hızlı bir şekilde kayıyor, güç dengesi" - "Yani dışarıdan başkasının bizim üzerimizde bir baskı unsuru olarak kendi milli parasını kullanmasına izin vermememiz lazım"
Başbakan Yıldırım, muhtarlarla buluştu
20 Haziran 2018, 15:51 0
Başbakan Yıldırım, muhtarlarla buluştu
- Binali Yıldırım (1): - "Suriye'de ve Irak'ta yönetim boşluğu olduğu için bazı emperyal devletlerin de desteğiyle en modern silahlar ülkemize sızıyor. Terör eylemlerinde askerimize, polisimize, güvenlik korucularımıza saldırıyorlar, şehitler veriyoruz. İşte bunu dikkate alarak yeni bir strateji belirledik, ülke topraklarına gelmeden terörü bulunduğu yerde yok etmek"
Başbakan Yıldırım'ın Dünya Mülteciler Günü mesajı
20 Haziran 2018, 15:13 0
Başbakan Yıldırım'ın Dünya Mülteciler Günü mesajı
- Başbakan Binali Yıldırım: - "Türkiye Cumhuriyeti devleti, bugüne kadar daima mazlumun yanında ve zalimin karşısında durduğu gibi bundan sonra da mağduru olmayan bir dünyanın tesisi için çalışmaya devam edecek"
20 Haziran 2018, 15:10 0
"İP artık Kandil'in sesi haline gelmiştir"
- MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay: - "PKK partisi, İP'e 'size oy vereceğiz' diyor. İP artık Kandil'in sesi, HDP'nin eş partisi haline gelmiştir"
20 Haziran 2018, 15:06 0
"Hiçbir şey bizi hizmetten geri koyamadı"
- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba: - "Pişmiş tavuğun başına gelmeyen bizim başımıza geldi ama Allah'a çok şükür hiçbir şey bizi hizmetten geri koyamadı" - "Şuna çok dikkat etmeliyiz, güçlü meclis olmadığı takdirde çok değerli cumhurbaşkanımızın elini kolunu bağlayıp koltuğa oturtmuş olacağız. Batının, düşmanların istediği de budur"
20 Haziran 2018, 14:54 0
"Türkiye, bölgesinde süper güç"
- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: - "Son dönemde yaşadığımız Türkiye'nin bölgesinde süper güç olduğunun teyididir. Afrin'de sorun olduğunda Rusya ile beraber çözüyoruz, Münbiç'te sorun olduğunda Amerika ile beraber çözüyoruz. Bu, Türkiye Cumhuriyeti dış politikasında bu ana kadar görülmedik büyük bir başarı. İşte bunu AK Parti iktidarı başarmıştır" - "Şimdi isteyip de yapamadığımız hiçbir şey yok. Sadece biraz zaman gerekli. Şu anda savaş uçağının üzerinde çalışıyoruz. 'Yapar mıyız?' diyoruz, yaparız"
Bozdağ gündemi değerlendirdi
20 Haziran 2018, 14:36 0
Bozdağ gündemi değerlendirdi
- Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: (3) - "Milletimiz tereyağından kıl çeker gibi hem Cumhurbaşkanımızı yeniden seçecek hem de AK Parti'ye parlamentoda salt çoğunluğun üzerinde bir çoğunluk vererek tüm senaryoları bozacaktır"
CHP'den Melih Gökçek hakkında suç duyurusu
20 Haziran 2018, 14:25 0
CHP'den Melih Gökçek hakkında suç duyurusu
CHP, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Ordu'da
20 Haziran 2018, 14:20 0
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Ordu'da
- Kemal Kılıçdaroğlu: (1) - "Yakın bir zamanda eğer fındık ithal edersek hiç şaşırmayın. Söylemesi benden. Benim de görevim şudur: Ben üç hamle sonrasını görmek zorundayım. Türkiye üzerine oynanan oyunları ben görmek zorundayım ve bu oynanan oyunları halkıma anlatmak zorundayım" - "100'den fazla kanunda muhtar adı geçiyor. O kanunları ne siz biliyorsunuz ne de ben. Bir temel muhtarlık kanunu olması lazım. Her muhtar o kanunu eline aldığında görevlerini ve yetkilerini, her şeyini bilmeli. Bunun hazırlığını yaptık. 134 maddeden oluşan bir muhtarlık temel kanunu hazırladık"
Dış temsilciliklerde kullanılan oylar
20 Haziran 2018, 14:00 0
Dış temsilciliklerde kullanılan oylar
- MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız: - "Dış temsilciliklerde toplam 1 milyon 357 bin 676 oy kullanılmıştır, katılım oranı yüzde 44,55'tir. Gümrük kapılarında ise toplam 128 bin 732 oy kullanılmış olup, katılım oranı yüzde 4,22'dir" - "Siyasi parti temsilcisi müşahitlerimiz ATO Kongre Merkezi'nde seçim gününe kadar oyların güvenliği gayesiyle görev yapacaktır"
20 Haziran 2018, 13:58 0
"Oy, birine kızılarak tepkiyle verilecek bir şey değildir"
- Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu: - "Oy, birine kızılarak tepkiyle verilecek bir şey değildir. Oy, küçük hesaplarla ve küçük görüşlerle tayin edilecek bir şey değildir. Bu milletin ve ülkenin gelecek yürüyüşüne tekabül edecek bir seçimle karşı karşıyayız. Bu bakımdan Türkiye'nin bu seçimi, 'Ben vermedim, şu da şuna versin, bu sefer de böyle olsun.' diye alelade düşünülecek bir konu olmaktan çıkmıştır" - "Şimdi birisi 'Afrin'e gitmeyin' diyor, birisi 'Kandil'e gitmeyin' diyor. Anlıyor musunuz terör, 40 yıldan beri neden bitmiyor? Birileri buradan besleniyor"
Bozdağ gündemi değerlendirdi
20 Haziran 2018, 13:28 0
Bozdağ gündemi değerlendirdi
- Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: (2) - "(ABD'nin BM İnsan Hakları Konseyinden ayrılma kararı) İnsan hakları ihlalleri konusunda bir numaralı devlet İsrail'dir. ABD'nin bu tutumu da İsrail'in insan hakları ihlallerine verdiği limitsiz bir destektir. ABD yönetimi de insan hakları ihlallerinden mesuldür" - "ABD'nin, İsrail'e karşı ön yargıyı gerekçe göstermesi, gerçek bir ön yargıya sahip olduğunu gösteriyor"
Bozdağ gündemi değerlendirdi
20 Haziran 2018, 13:26 0
Bozdağ gündemi değerlendirdi
- Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: (1) - "(F-35'lerin teslimi) Rahip Brunson'un serbest bırakılmasını Türkiye'ye şart koşması bir tehdittir" - "F-35 projesi kapsamında Türkiye için üretilen uçaklarla ilgili gerekli bağlantılar yapılmıştır. Yarın F-35'in ilk teslimi yapılacaktır" - "ABD yönetimi terörist başını ve terör örgütü üyelerini alenen ve resmen himaye ediyor, onları koruyor, kolluyor"