POLİTİKA Haberleri

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)
26 Nisan 2017, 23:43 0
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)
- "Türkiye’nin kendi içerisindeki bir seçimi, götürüp Avrupa İnsan Hakları Mahkemelerinin salonlarında, odalarında tartışmaya açmanın da son derece yanlış olduğunu düşünüyorum" - "Millet bunu söyledikten sonra, milletin kararı bu şekilde tecelli ettikten sonra 'Evet’ diyerek anayasa değişikliği paketini onayladıktan sonra artık hiç kimsenin, bundan daha ileriye gitmemesi gerekir" - "AK Parti’nin kurucu lideri, kurucu genel başkanı, doğal lideri olduğu için de bir an evvel Sayın Cumhurbaşkanımızın partisiyle bütünleşmesi ve ondan sonraki süreçlerde de partinin başına geçmesi işinin doğası gereğidir, suyun tabii akışında akması anlamına gelir bu süreç. Tabii ne zaman yapılacak, kongre ne gün olacak, olağanüstü kongre mi yoksa olağan kongre mi olacak, bütün bunlar da partinin yetkili organlarında alınacak kararlar çerçevesinde verilecek kararlardır"
Başbakan Yıldırım, Barzani ile telefonla görüştü
26 Nisan 2017, 20:13 0
Başbakan Yıldırım, Barzani ile telefonla görüştü
- Yıldırım, IKBY Başkanı Mesut Barzani ile telefon görüşmesinde, IKBY ile terörle mücadeleye yönelik işbirliğinin sürdürüleceğini belirtti
AKPM'nin
26 Nisan 2017, 19:21 0
AKPM'nin "siyasi denetim" kararına tepkiler
- Türkiye-AB Karma Komisyonu Eş Başkanı Çonkar: - "Dar ve sığ iç siyasi saiklerle hareket eden bir grup Avrupalının ülkemize yönelik bu dışlayıcı kararı, başta FETÖ olmak üzere bütün Avrupa ülkeleri için tehlike arz eden terör örgütlerine hizmet edecektir"
Başbakan Yardımcısı Kaynak:
26 Nisan 2017, 18:26 0
Başbakan Yardımcısı Kaynak:
- "Vakıflar Genel Müdürlüğümüz sadece camileri medreseleri hamamları değil vakıf olan bütün yapıları da restore etmektedir" - "Avrupa'nın en büyük sinagogunu Edirne'de restore edip ibadete açtık. Diyarbakır'da Sur'da terörden etkilenen Ermeni Kilise'sini restore ediyoruz. Süryanilerin manastırlarını iade ettik, yani kim ne için vakfetmişse o amaca uygun kullanılmasına gayret ediyoruz"
Yıldırım-Bahçeli görüşmesi
26 Nisan 2017, 18:16 0
Yıldırım-Bahçeli görüşmesi
- Başbakan Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin görüşmesinde, TSK'nın yurt içi ve sınır ötesinde yürüttüğü operasyonların yanı sıra halk oylamasının ardından Meclisin en önemli gündem maddesi olacak uyum yasaları ele alındı - Görüşmede, AKPM'nin Türkiye'ye yönelik siyasi denetim kararı ve FETÖ ile mücadelede kararlılık vurgusunda bulunuldu
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu:
26 Nisan 2017, 15:43 0
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu:
-"(AKPM'nin Türkiye kararı) Bizi hukuka saygı göstermemekle, insan haklarına saygı göstermemekle, demokratik teamüllere uymamakla itham ederek gözetim altına alıyorlar. Bu bizi incitiyor" -"YSK belgeler üzerinde karar vermeliydi. Arkadan ortaya atılan iddiaları gördüğümüz zaman da dehşete düştük. Bir referandum yapıldı, şu anda bu referandum hukuken geçerli olarak gözüküyor ama kimseyi mutmain etmedi"
CHP AİHM'ye gidiyor
26 Nisan 2017, 15:22 0
CHP AİHM'ye gidiyor
CHP Merkez Yürütme Kurulunun bugünkü toplantısı sona erdi. Toplantıda anayasa referandumu sonucunun Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine götürülmesine karar verildi. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, partisinin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuru kararı aldığını açıkladı. Böke, bir gazetecinin, "Anayasa Mahkemesine başvuru yapmadan mı gideceksiniz" şeklindeki sorusu üzerine, "Söylemediğim şeyleri lütfen yorumlayarak başlık atmayın. Yukarıda aldığımız karar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gitmek yönünde" dedi. 
Yıldırım-Bahçeli görüşmesi sona erdi
26 Nisan 2017, 12:46 0
Yıldırım-Bahçeli görüşmesi sona erdi
Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki görüşme sona erdi.
Yıldırım-Bahçeli görüşmesi başladı
26 Nisan 2017, 12:04 0
Yıldırım-Bahçeli görüşmesi başladı
- Başbakan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile bir araya geldi