Türk jetleri Cerablus yakınlarında YPG'yi vurdu

Fırat'ın batısını terk etmesi yönünde uyarılar alan ancak hala Cerablus'un güneyine yaklaşmaya çalışan PYD güçleri bu sabah Türk jetleri ve topçuları tarafından vuruldu

Türk jetleri Cerablus yakınlarında YPG'yi vurdu
27 Ağustos 2016 Cumartesi 12:42

Suriye'nin kuzeyinde IŞİD bahanesiyle her geçen gün yeni yerler işgal etmeye çalışan PYD/YPG, işgal ettiği Cerablus'un güney köylerinde vuruldu. Bu sabah Türkiye'den kalkan savaş uçakları Cerablus'un güneyindeki köylerde mevzilenen YPG güçlerine bomba yağdırdı. Türkiye Cerablus'a girdikten sonra YPG'nin bölgeden ayrılması konusunda uyarılarda bulunmuştu. Türkiye'nin yanısıra ABD de YPG'ye Fırat'ın doğusuna çekilmeleri konusunda uyarılarda bulunmuştu. 

Rusya'nın Türkçe yayın yapan haber sitesi Sputnik Türkiye'nin haberine göre YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik SuriyeGüçleri Dış İlişkiler Genel Sorumlusu Abdulaziz Yunus, ajansa yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Cerablus güneyindeki Tılemarne köyünü vurduğunu belirtti.

BOMBARDIMAN SESİ KARKAMIŞ'TAN DUYULDU

Türkiye bu sabah saat 10:00 sularında Cerablus'un 8 kilometre güneyinde bulunan Tilemarne köyünü obüs toplarıyla ve savaş uçakları ile vurdu. Bombardıman sesi Karkamış'ta da duyulurken, bölgede yoğun hava hareketliliği yaşanıyor. Türkiye geçtiğimiz günlerde de Cerablus güneyinde obüslerle YPG mevzilerini bombalamıştı.

Yunus, Cerablus'un güneyinde YPG'nin olmadığını orada Menbiç Askeri Meclisi savaşçılarının olduğunu da sözlerine ekledi. Türkiye daha öncede Afrin, Kobani ve Derik bölgesinde YPG mevzilerini obüs toplarıyla vurmuştu.


Etiketler; #ypg #tsk

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×