Salih Müslim yine tehditler savurdu

PYD lideri Salih Müslim, TSK'nın Suriye'ye girmesini hazmedemeyerek tehditler savurmaya devam ediyor

Salih Müslim yine tehditler savurdu
26 Ağustos 2016 Cuma 21:18

ABD, İran, İngiltere ve Rusya'nın cirit attığı Suriye topraklarına IŞİD'i deffetmek için giren Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bu hareketini hazmedemeyen PYD tehditler savurmaya devam ediyor. PYD lideri Salih Müslim, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başına büyük bela alacağını savunarak YPG ile tehdit etti. 

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Cerablus operasyonuna ilişkin, “Bu kabul edilemez, bir işgaldir. Biz nasıl ki topraklarımızı kendimiz savunduysak, muhakkak Suriye halkı da kendini savunacaktır. Demokratik Suriye Güçleri karşısında kim olursa olsun halkını savunacaktır” dedi.

Med Nuçe'ye konuşan Müslim, "Suriye rejim olarak zaten bir şey yapamıyor, elleri, kolları bağlıdır. Olsa olsa onlarla İran arasında bir anlaşmanın sonucu olabilir. Rusya veya Amerika’dan onay aldıklarını tahmin etmiyorum" dedi.

"Bugün Türkiye Silahlı Kuvvetleri güçlüdür, bazı yerlere girebilirler ama önümüzdeki günlerde başlarına çok büyük belalar açılacaktır" diyen Müslim, "Biz nasıl ki topraklarımızı kendimiz savunduysak, muhakkak Suriye halkı da kendini savunacaktır. Demokratik Suriye Güçleri karşısında kim olursa olsun halkını savunacaktır" ifadelerini kullandı.


Etiketler; #Salih Müslim

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×