PYD öncüsü ABD askerleri öldürüldü

IŞİD'in elindeki Münbiç'e doğru ilerleyen PYD'ye öncülük ABD askerlerine saldırı düzenlendi. İkisi öldü, ikisi ise yaralandı

PYD öncüsü ABD askerleri öldürüldü
05 Haziran 2016 Pazar 10:19

IŞİD'e karşı yürütülen operasyonlarda Münbiç ve çevresinde PYD'li milis sayısı 6 bini geçti. Dördüncü gününe giren Münbiç operasyonunda güneyden ilçeye 4 kilometre kadar yaklaşan PYD, sonuç almak amacıyla bölgeye 2 bin 400 kişilik yeni güç sevk etti.

Yeni Şafak'ın haberine göre Tel Abyat ile Kobani'den gelen yeni kuvvetle birlikte Münbiç ve çevresinde PYD'li milis sayısı 6 bini geçti.

TAMAMINA YAKINI PYD'Lİ

Münbiç operasyonuna katılan kara gücünün yüzde 95'ini PYD militanları oluşturuyor. Kuvvet-i Fenadit, Ceyş el Şimal, Liva 99 ve Cündül Harameyn gibi Arap tugaylarına mensup Arap asker sayısının ise toplamda 160-180 kişi arasında olduğu belirtiliyor. Operasyonun askeri komutası, lojistik ve kara gücünün tamamına yakını PYD tarafından organize edilmekte.

İKİ ABD ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Münbiç'in güneydoğusunda ABD - PYD'nin merkez karargah olarak kullandığı Tet Tişrin bölgesine IŞİD tarafından ısı güdümlü füzeyle yapılan saldırıda 2 ABD askeri öldürüldü, 2 ABD askeri de yaralandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×