Musul'u DAEŞ'ten kurtarma operasyonu

- Irak güçleri, Musul kentinin güneyindeki Kayyara kasabasında ilerlemeye devam ediyor - Kayyara kasabasında bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 10 asker öldü

Musul'u DAEŞ'ten kurtarma operasyonu

MUSUL (AA) - Irak güçlerinin, Musul kentinin güneyindeki El-Kayyara kasabasında ilerlemeye devam ettiği ve bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 10 askerin hayatını kaybettiği bildirildi.
Musul'a bağlı Kayyara kasabasındaki yetkililerden Salih Hasan Cuburi, Irak güçlerinin kasabanın iç bölgelerinde ilerleme kaydetmeye devam ettiğini belirtti.

Savunma Bakanlığına bağlı Terörle Mücadele Biriminin kasabanın merkezindeki meclis ve polis merkezinin de içinde bulunduğu hükümet binasında kontrolü sağladığını ifade eden Cuburi, Irak güçlerinin aynı zamanda Kayyara hastanesi ile çarşısını da ele geçirdiğini kaydetti.
Irak ordusunda görevli binbaşı Faris Aziz de Kayyara kasabasının merkezinde Terörle Mücadele Birimi'ne ait bir konvoya bomba yüklü bir araçla düzenlenen intihar saldırısında 10 askerin hayatını kaybettiğini söyledi.
Aziz, bomba yüklü araçların ve intihar saldırılarının ilerlemeyi geciktirdiğini ifade etti.
Irak güçlerinin, terör örgütü DAEŞ'in elinde bulunan Musul kentinin güneyindeki El-Kayyara rafinerisini bugün kontrol altına aldığı bildirilmişti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×