Mursi'nin duruşması salı gününe ertelendi

Mısır'da darbeyle görevden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi ile 10 kişinin yargılandığı davanın duruşması, 16 Şubat'a ertelendi

Mursi'nin duruşması salı gününe ertelendi
13 Şubat 2016 Cumartesi 23:56

Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin "Katar adına casusluk yapmak" suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması yapıldı.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Mursi ile 10 sanığın yargılandığı davanın duruşması, Kahire Ceza Mahkemesinde görüldü. Mahkeme, eski Cumhurbaşkanlığı Büro Müdürü ve davanın ikinci sanığı Ahmed Abdulati'nin savunmasının dinlenilmesine devam edilmesi için duruşmayı 16 Şubat'a erteledi.

Mahkeme ayrıca, Abdulati'nin yargılanmasında Hamas adına casusluk davasının Katar adına casusluk davasıyla birleştirilmesine karar verdi.

Temmuz 2013'te ordunun yönetime el koymasının ardından görevinden uzaklaştırılan Mursi ile darbe karşıtı 10 kişi, "Katar adına casusluk" davasında "ülkenin istihbarat birimleri, İçişleri Bakanlığı ve Devlet Güvenlik Kurumundan çıkan çok gizli raporları ele geçirmek ve bunları Katar ile paylaşmakla" suçlanıyor.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×