Mısır'da düşen Rus uçağında ilk inceleme tamam

Mısır'ın Sina Yarımadası'nda düşen Rus yolcu uçağında yapılan incelemelerin ilk aşaması tamamlandı

Mısır'da düşen Rus uçağında ilk inceleme tamam
05 Eylül 2016 Pazartesi 21:38

Geçen yıl Mısır'ın Sina Yarımadası yakınlarında düşen Rus yolcu uçağında yapılan ilk incelemelerin sona erdiği bildirildi.

Mısır Sivil Savunma Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, soruşturma komisyonu, düşen uçağın parçalarının bir araya getirilmesi işleminde ilk aşamayı tamamladı. Soruşturmanın ikinci aşamasının metal ve mineral alanında uzman kişilerin eşliğinde olacağı ve parçaların birbirinden ayrılmasının nasıl gerçekleştiği üzerinde yoğunlaşacağı belirtildi. Üçüncü aşamada ise bu parçalardan alınacak numunelerin Bilimsel Araştırmalar Bakanlığına bağlı metal ve mineral araştırmaları laboratuvarlarında kapsamlı bir incelemeye tabi tutulacağı kaydedildi.

İkinci ve üçüncü aşamanın başlama tarihiyle ilgili bilgi verilmedi.

Rus yolcu uçağında incelemelerde bulunmak üzere Rus ve Alman temsilcilerden oluşan uluslararası bir heyet 29 Ağustos'ta başkent Kahire'ye gelmişti.

Rus Hava Yolu Şirketi Kolavia'ya (Metrojet) ait Şarm eş Şeyh-St. Petersburg seferini gerçekleştiren Airbus-A 321 tipi uçak, 31 Ekim 2015'te, havalandıktan kısa süre sonra 17'si çocuk, 217 yolcu ve 7 mürettebatıyla Mısır'ın Sina Yarımadası yakınlarında düşmüştü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×