Messi'den Mısır'ı karıştıran 'bağış'

Kramponlarını satarak gelirini Mısırlı çocuklara bağışlayan dünyaca ünlü Arjantinli futbolcu Messi, Mısır'ı karıştırdı. Mısırlılar, Messi'nin bu hareketini hakaret olarak kabul etti. Bazı Mısırlı politikacılar, 'Messi'yi ayakkabılarıyla dövecekleri'ni söyledi.

Messi'den Mısır'ı karıştıran 'bağış'
01 Nisan 2016 Cuma 10:25

Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi'nin kramponlarını Mısırlı bir hayır kurumuna bağışlaması, ülkede büyük tartışmanlara neden oldu. 

MBC'nin Misr kanalında yayımlanan bir televizyon programına katılan ünlü futbolcu Messi, yardım amacıyla kramponlarını bir hayır kurumuna bağışlamak istediğini söyledi.

Ancak Messi'nin bu davranışı ayakkabı bağışlamanın saygısızlık veya hakaret olarak görülebildiği Mısır'da tepkilere yol açtı.

Mısır Milletvekili Said Hasasin, katıldığı bir başka televizyon programında, "Biz Mısırlılar 7 bin yıllık medeniyetimiz boyunca hiçbir zaman aşağılanmadık. Messi, seni o ayakkabılarla döverim" ifadelerini kullandı.Hasasin, canlı yayında ayakkabısını çıkartıp “Ben de bunu Arjantin'e bağışlıyorum" ifadelerini kullandı.

Olay sosyal medyada da büyük tepki topladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×