Kilis'in karşısındaki IŞİD'e operasyon: 11 ölü

Suriye'nin Türkiye sınırına yakın bölgelerinde bulunan IŞİD hedeflerine bugün havan toplarıyla operasyon düzenlendi. Operasyonda iki füze rampası vuruldu, 11 IŞİD mensubu öldürüldü

Kilis'in karşısındaki IŞİD'e operasyon: 11 ölü
26 Nisan 2016 Salı 17:11

Suriye'nin Türkiye sınırına yakın bölgelerinde IŞİD bölgesi bugün Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından top atışlarıyla vuruldu. Sınıra 12 kilometre uzaklıktaki Duvaybik'taki IŞİD'e ait 2 füze rampası Fırtına Obüsleriyle imha edildi, 11 IŞİD'li etkisiz hale getirildi

Kilis'e 26 kilometre ve sınıra 12 kilometre uzaklıkta bulunan Suriye tarafındaki  Duvaybik'te bulunan atış hazırlığında olan IŞİD'e ait ve atış hazırlığında olan  2 füze rampası Halep'in kuzeyinde keşif gözetleme vasıtaları ile tespit edildi. 2 füze rampası sınırda konuşlu Fırtına Obüsleriyle ateş altına alındı ve atışlar sonucu füze rampaları imha edildi.

Füze rampalarının hemen yakınında bulunan IŞİD'li teröristlerin kullandığı 3 katlı bir bina da vuruldu. Rampaların yanında bulunan 11 IŞİD'li etkisiz hale getirildi. Vurulan binanın ise çöktüğü,  içinde kalan çok sayıda IŞİD'li teröristlerin akıbeti ile ilgili henüz bilgi alınamadığı belirtildi.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Halep'in kuzeyinde İHA'lar ile yapılan keşif sonucunda, Kilis'e atış hazırlığında olan DAEŞ terör örgütü unsurlarına ait iki füze rampasının tespit edilerek Fırtına obüsleriyle ateş altına alındığı, atışlar sonucunda füze rampalarının imha edildiği bildirildi.

Rampaların yakınında bulunan DAEŞ terör örgütünün kullandığı 3 katlı bir binanın da vurulduğu belirtilen açıklamada, 11 DAEŞ üyesi teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.


Etiketler; #IŞİD #kilis

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×