İsrailli gazeteciye casusluk şüphesiyle gözaltı

İsrailli bir gazeteci, Türkiye-Suriye sınırında casusluk suçlamalarıyla gözaltına alındı. İsrail'in devreye girmesiyle gazeteci bir süre sonra serbest bırakıldı

İsrailli gazeteciye casusluk şüphesiyle gözaltı
22 Mart 2016 Salı 08:41

Türkiye -Suriye sınırında dolaşan İsrailli bir gazetecinin casusluk şüphesiyle dün Türk askerleri tarafından gözaltına alındığı iddia edildi.

İsrail'de yayın yapan Channel 2 televizyonuna konuşan İsrailli gazeteci Assaf Gibor, Makor Rishonnewspaper gazetesi adına Türkiye-Suriye sınırında Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) savaşçılarıyla röportaj yaparken, Türk askerleri tarafından gözaltına alınarak uzun süre sorgulandığını iddia etti.

Arutz Sheva'nın internet sitesinde yer alan röportajda Gibor'un tam olarak nerede gözaltına alındığı ve ne kadar süre tutulduğu belirtilmedi.

İsrailli gazeteci, “Dün ÖSO milisleriyle dolaşırken sabaha karşı 03.00'da Türk ordusuna ait bir araç geldi ve bizi araçtan indirdi. Benim pasaportumu aldılar ve daha sonra bir askeri kışlaya götürdüler. Orada istihbaratçılar tarafından casuslukla suçlanarak sorgulandım" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×