İsrail işgal askerleri bir Filistinliyi katletti

Batı Şeria'daki İsrail işgal askerleri Filistinli bir vatandaşı vurarak öldürdü

İsrail işgal askerleri bir Filistinliyi katletti
26 Ağustos 2016 Cuma 15:02

İsrail askerlerinin, Batı Şeria'da bir Filistinliyi öldürdüğü bildirildi. İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, yaptığı yazılı açıklamada, askerlerin, Silvad beldesi yakınlarında bir Filistinlinin bölgedeki kontrol noktasına doğru koştuğunu gördüğünü ve ateş açarak söz konusu Filistinliyi öldürdüğünü belirtti.

Adraee, olayla ilgili incelemenin sürdüğünü ifade etti. Öte yandan görgü tanıkları ise İsrail askerlerinin Silvad beldesinin girişinde özel araç içindeki Filistinli İyad Hamad'a (38) ateş açarak öldürdüğünü, bir süre bekledikten sonra cesedini siyah bir torbaya koyup bilinmeyen bir yere götürdüklerini aktardı.
Filistin Kızılayından yapılan açıklamada da askerlerin, Kızılay ekibinin olay yerine yaklaşmasına izin vermediği ifade edildi.

İsrail'in Filistinlilere saldırıları ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınları nedeniyle geçen yılın ekim ayından bu yana bölgede gerginlik sürerken, Batı Şeria ve Kudüs'ten sık sık "İsraillilere saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla vurulan Filistinlilerin ölüm haberleri geliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×