Gannuşi'den yeni strateji açıklaması

"Parti olarak yalnızca siyasi çalışmalara yoğunlaşacak ve devletten başlayarak sadece reform üzerinde mesai harcayarak diğer alanları sivil toplum kuruluşlarına bırakacak dönüşüm sürecindeyiz"

Gannuşi'den yeni strateji açıklaması
08 Mayıs 2016 Pazar 00:43

Tunus'taki Nahda Hareketi Partisi Başkanı Raşid el-Gannuşi, parti olarak İslami faaliyetleri bırakıp sadece siyasi çalışmalara ağırlık verecekleri dönüşüm aşamasında olduklarını belirtti.

Hammamat kentinde düzenlenen Nahda Hareketi Partisi Şura Konseyi 46. dönem toplantıları kapsamında açıklamalarda bulunan Gannuşi, "Parti olarak yalnızca siyasi çalışmalara yoğunlaşacak ve devletten başlayarak sadece reform üzerinde mesai harcayarak diğer alanları sivil toplum kuruluşlarına bırakacak bir dönüşüm sürecindeyiz." dedi.

Gannuşi, İslami faaliyetler ile siyasi çalışmaların ayrılması konusunda ise ayrıntılı bilgi vermedi.
Tunus'ta devrik Cumhurbaşkanı Zeynelabidin Bin Ali'nin damadı Selim Şebub'un hükümet ile imzaladığı ekonomik uzlaşı anlaşmasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Gannuşi, "Bunun geçmişteki dosyaların çözüme kavuşturulması ve geçiş süreci adaleti için olumlu bir gelişme olduğunu" ifade etti.

İki gün sürecek Şura Konseyinin 46. dönem toplantıları, 20-22 Mayıs tarihlerinde düzenlenmesi beklenen genel kongreye hazırlık amacı taşıyor. Uzmanlar, Nahda Hareketi Partisi Genel Kongresi'nin söz konusu dönüşüm süreci bakımından belirleyici olacağını belirtiyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×