Filistinli'nin cenazesi 2 ay sonra teslim edildi

Filistinli Musab el-Gazali'nin cenazesi, izin verilmediği için sabahın erken saatlerinde küçük bir grubun katıldığı törenle defnedildi

Filistinli'nin cenazesi 2 ay sonra teslim edildi
29 Şubat 2016 Pazartesi 11:29

İsrail'in 65 gün sonra teslim ettiği Filistinli Musab el-Gazali'nin cenazesi, izin verilmediği için sabahın erken saatlerinde küçük bir grubun katıldığı törenle defnedildi.

Gazali'nin amcasının oğlu Ahmed el-Gazali, cenazenin kendilerine vefatından 65 gün sonra teslim edildiğini söyleyerek, "Musab'ın göğsünde üç, ayaklarında da birkaç kurşun izi görülüyordu" dedi.

Cenazeyi yaklaşık 30 kişilik bir grupla gece yarısından sonra teslim aldıklarını belirten Gazali, "Cenaze törenine onlarca kişi katılmak istiyordu. Ancak İsrail polisi, kız kardeşi ve halası da dahil katılıma izin vermedi. Cenazeyi, sabaha karşı Kudüs'e bağlı Eski Belde'nin (Beldet'ül-Kadime) sınırında yer alan Bab el-Esbat bölgesindeki el-Yusufiyye Kabristanına defnettik. Kabristan ve çevresinde çok sayıda İsrail polisi vardı" diye konuştu.

İsrail polisi, 26 Aralık'ta Doğu Kudüs'teki Bab el-Cedid bölgesinde "güvenlik güçlerine bıçaklı saldırı girişimde bulunduğu" iddiasıyla Musab Gazali'yi vurmuştu. Son aylarda Doğu Kudüs'te İsrail polisinin kurşunuyla hayatını kaybeden Filistinlilerden 9'unun hala yakınlarına teslim edilmediği ifade edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×