Bıçak bahanesiyle kurşuna dizdiler | VIDEO

İşgalci İsrail askerleri Filistin'de kurdukları kontrol noktalarından birinde bıçaklı saldırıda bulunduğu gerekçesiyle Filistinli genci yaylım ateşine tuttular

Bıçak bahanesiyle kurşuna dizdiler | VIDEO
22 Şubat 2016 Pazartesi 08:30

İsrail'in Filistin halkına yönelik zulümlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Gözaltılar, tutuklamalar, işkenceler ve ölümler... Filistin'in işgal altındaki topraklarında son aylarda hemen hemen her gün bir Filistinli genç, elinde bıçak olduğu bahanesiyle işgal güçleri tarafından vurularak öldürülüyor. Dün de Kudüs'te benzer bir olay yaşandı. 

İsrail askerleri Kudüs'teki bir geçiş noktasında bıçakla sınır polisine saldıran Filistinli genci vurarak etkisiz hale getirdi. Akabinde güvenlik görevlileri, yerde hareketsiz yatan genci kurşun yağmuruna tuttu. Tüm bu yaşananlar ise Al Jazeera kameramanı tarafından saniye saniye görüntülendi.

Haaretz gazetesinin internet sitesinde yayınlanan habere göre; Muhammed Ebu Halef adındaki 20 yaşındaki Filistinli genç, Doğu Kudüs'teki geçiş noktasında bekleyen İsrailsınır polisine elindeki bıçakla saldırdı.

Polisi yaralayan Filistinli genç kaçmaya çalışırken İsrail askerleri tarafından vuruldu. Ancak askerler yere düşen ve hareketsiz yatan gence defalarca ateş etti.

Olay yerinde bulunan Al Jazeera kameramanı tarafından görüntülenen vahşet dolu anlar, Haaretz'in internet sitesinde yayınlandı.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×