Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde 29 personel açığa alındı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Battal: "FETÖ ile ilgili, üniversitede başlattığımız soruşturma kapsamında şu an itibarıyla 29 personel açığa alınmıştır" dedi.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde 29 personel açığa alındı
10 Ağustos 2016 Çarşamba 12:18

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin başlattıkları soruşturma kapsamında şimdiye kadar 29 personelin açığa alındığını bildirdi.

Battal, yaptığı yazılı açıklamada, rektörlüğün başlattığı soruşturma kapsamında, daha önce açığa alınan 9 akademisyene ek olarak 1 profesör, 10 doçent, 8 yardımcı doçent ve 1 idari personele daha görevden el çektirildiğini belirtti.

Üniversitede FETÖ ile ilgili başlattıkları soruşturma kapsamında şimdiye kadar 29 personelin açığa alındığını kaydeden Battal, "Ayrıca 49 olan soruşturma sayımıza 16 kişi daha eklenerek, 65 olmuştur. Daha önce de dediğimiz gibi bu pisliğe, alçaklığa bulaşan hiç kimseyi burada barındırmayacağız. Kurduğumuz araştırma, inceleme ve soruşturma komisyonları titizlikle çalışmaktadır." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×