Memura bir müjde de turizm şirketlerinden

15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrası konulan memura izin yasağının 08 Ağustos itibari ile kaldırılmasıyla, turizmde hareketlilik başladı.

Memura bir müjde de turizm şirketlerinden
09 Ağustos 2016 Salı 11:19

Kamuya getirilen izin yasapının kaldırılmasıyala turizm sektöründe büyük bir hareketlilik başladı. Tur şirketleri yasağın kaldırılmasıyla birlikte ciddi talep patlaması yaşadıklarını aktarırken, ağustos ve eylülde 300 bin kişinin tatil satın alabileceğini öngördüklerini belirtti..

Kamuda izin yasağının kaldırılması turizm sektöründe büyük sevinçle karşılandı. Turizmciler, erken rezervasyon döneminde uygulanan indirimlerin tekrar kullanılamayacağını ancak ek indirim kampanyası için çalışma başlattıklarını aktardı. Sabah'tan Betül Alakent'in haberine göre, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, yasak döneminde tur operatörlerinin ortalama yüzde 10 iptal aldıklarını belirterek, "Münferit satın almalarla birlikte yaklaşık 300 bin kişi tatilini iptal etti. Bu kişilerin ağustos ve eylül döneminde tekrar satın alma yapacağını düşünüyoruz" dedi.

ERKEN REZERVASYON FİYATLARI GEÇERLİ

Erken rezervasyonla tatil satın alanlara aynı fiyatların uygulanamayacağını belirten Ayık, şunları anlattı: "Biz izin iptaliyle birlikte hiçbir kesinti yapmadan iadeleri gerçekleştirdik. Bu dönemde tatil alan diğer kişilere adaletsiz bir durumun oluşmaması için mevcut fiyatlar üzerinden bir satış gerçekleştirilecek. Ancak fiyatlarda ciddi artış olmadığı için büyük bir mağduriyet oluşmayacak." Yasağın kalkmasıyla birlikte yoğun bir talep akışı başladığını belirten Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan, "Fiyatları aşağıya çekemeyeceğiz ancak kamu personeline ek indirim kampanyası için otellerle görüşmelere başladık" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×