Erhan Çelik'in TRT ile anlaşması tartışma çıkardı

Haber sunucusu Erhan Çelik'in TRT ile yaptığı anlaşmada konuşulan 'meblağ' tartışmalara neden oldu

Erhan Çelik'in TRT ile anlaşması tartışma çıkardı
30 Temmuz 2016 Cumartesi 17:33

TRT1 Ana Haber sunucusu olarak göreve başlayan ünlü haberci Erhan Çelik'in alacağı maaş kamuoyunda tartışmalara neden oldu. Konu bugün TBMM gündemine de taşındı. TRT'den verilen cevapta ise Erhan Çelik'e verileceği söylenen maaş miktarı yalanlandı. 
 
27 Temmuz Çarşamba günü TRT1 Ana Haber Sunucusu olarak göreve başlayan ünlü haberci Erhan Çelik'in verileceği iddia edilen yüksek rakamlı maaş CHP tarafından TBMM gündemine taşındı. 

TRT'nin kendi kadroları yerine dışarıdan sözleşmeli çalıştırması ve yüksek miktarda ödeme yapıldığı iddiaları üzerine CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, yeni bir iddiayı meclise taşıdı. Arslan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a yönelttiği soruyla TRT'nin Erhan çelik ile 19 Eylül'e kadar bir aylığı 30 bin liradan anlaşılıp anlaşılmadığını, ödenecek verginin dahi TRT tarafından karşılanması yönünde bir görüşme olup olmadığı iddialarını sordu.

TRT'de onlarca maaşlı ve deneyimli sunucu varken, sunucu transferi kararının gerekçesini ısrarla beklediklerini söyleyen Milletvekili Arslan; Erhan Çelik'in Ankara'da lüks bir otelde 19 Eylül'e kadarki konaklama masraflarının kurum tarafından karşılanıp karşılanmayacağını ve Çelik'in çalıştığı sürece tüm Ankara - İstanbul uçak biletlerinin TRT tarafından ödenip ödenmeyeceğinin açıklanmasını da talep etti.

TRT'DEN YALANLAMA

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, bazı sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde yer alan haber bülteni sunucusu Erhan Çelik'e ödenen ücret iddialarını yalanladı.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Bazı sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde TRT 1 Ana Haber bülteni sunucusu Erhan Çelik'e ödenen ücrete ilişkin spekülasyon amaçlı abartılı rakamlar telaffuz edilmektedir. Bu haberlere itibar edilmemesi hususunu kamuoyuna saygıyla duyururuz." denildi., TRT açıklama yapmak zorunda kaldı
Maaşı meclis gündemine taşındı, TRT açıklama yapmak zorunda kaldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
suleyman balci - 2 yıl önce
biz yillardir zafer kirazi ekranlarda gormeye alismisiz haber sunum seklini ve efendiligini begeniyoruz bu sebepten erhan celik gibi ruzgara gore yon degistiren birini trt ekranlarinda gormek istemiyoruz.