AA Fransa Tweeti atan muhabirini kovdu

Anadolu Ajansı, Fransa'daki saldırıya ilgili attığı Tweeti tepki çeken muhabirini işten attı

AA Fransa Tweeti atan muhabirini kovdu
15 Temmuz 2016 Cuma 11:18

Fransa’nın Nice kentinde bir kamyonun 14 Temmuz Ulusal Günü kutlamalarına dalarak 84 kişinin ölümüne neden olduğu saldırıya yorum yapan Anadolu Ajansı (AA) muhabiri A. K.. işinden oldu. 

AA muhabiri A.K.'nın saldırıya ilişkin “Fransa’daki saldırıda halkın arasına dalan kamyonun freni patlamıştır…Terör değildir…” yorumunu yaptı ve mesajının sonuna da gülen surat ekledi.
Bu mesaj, Twitter’da büyük tepki çekince K., hesabındaki kişisel bilgilerini değiştirerek, “Burada yazdıklarım sadece beni bağlar.. Herhangibir kurumla alakası yoktur..” diye yazdı. K., söz konusu tweeti gelen tepkilerin ardından sildi. Daha sonra da hesabını kapattı.

Anadolu Ajansı Twitter’dan bir açıklama yayınlayarak K'nın sürekli çalışan değil, serbest haberci olarak dönem dönem AA’ya haberler yaptığını belirtti. K'nın ‘son derece sorumsuz bir paylaşım yaptığı’ gerekçesiyle AA’yla tüm ilişiğinin kesildiği açıklandı.AA'nın açıklamasında şöyle denildi: "Fransa'nın Nice kentinde 84 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrasında, sürekli çalışanımız olmayan ve serbest haberci olarak zaman zaman haberlerini kullandığımız A.K. isimli şahsın kişisel Twitter hesabından son derece sorumsuz bir paylaşım yaptığı tespit edilmiştir. Bu kişinin Anadolu Ajansı ile tüm ilişiği kesilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Etiketler; #Anadolu Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×