Yeni nesil mahalle bekçileri göreve başladı

İl genelinde görevlendirilmek üzere alınan, 230 mahalle ve çarşı bekçisi bir aylık eğitimin ardından, düzenlenen törende yemin etti

Yeni nesil mahalle bekçileri göreve başladı
26 Ağustos 2016 Cuma 18:13

Mardin'de 230 mahalle ve çarşı bekçisi düzenlenen törenle göreve başladı. İçişleri Bakanlığınca Mardin il genelinde emniyet müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere alınan, 230 mahalle ve çarşı bekçisi bir aylık eğitimin ardından, Mardin Polis Evi'nde düzenlenen törende yemin etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, 230 bekçi Türk bayraklarıyla donatılan masalara ellerini koyarak, yemin metnini okudu.

Vali Mustafa Yaman burada yaptığı konuşmada, polis teşkilatının mensuplarının, diğer kolluk kuvvetleri ve köy korucuları ile ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumak için gece ve gündüz demeden canla başla çalıştıklarını belirtti.

Bu uğurda da kendi canlarını ortaya koyduklarını vurgulayan Yaman, "Demokrasimizin teminatı olan polis teşkilatımız sürekli büyüyerek kendini yenilemektedir. Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için de fedakarca çalışmaktadır. Mahalle ve çarşı bekçilerimizin de emniyet teşkilatımıza katılması ile daha da büyüyerek hizmet etmeye devam edeceklerdir. " diye konuştu.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×