İncir üreticileri yorgunluğunu Hadise ve Edis’le attı

İncirin başkenti Aydın’ın Germencik ilçesinde düzenlenen geleneksel İncir Festivalinde üreticiler sezonun yorgunluğunu Hadise ve Edis konseri ile attı. Binlerce kişinin izlediği gecede Germencik Cumhuriyet Meydanı’nda ‘iğne atsan yere...

İncir üreticileri yorgunluğunu Hadise ve Edis’le attı
09 Eylül 2017 Cumartesi 12:54

İncirin başkenti Aydın’ın Germencik ilçesinde düzenlenen geleneksel İncir Festivalinde üreticiler sezonun yorgunluğunu Hadise ve Edis konseri ile attı. Binlerce kişinin izlediği gecede Germencik Cumhuriyet Meydanı’nda ‘iğne atsan yere düşmez’ görüntüler oluştu.

Germencik Belediyesi tarafından bu yıl 17.’si düzenlenen Tarım İncir Kültür ve Sanat Festivali, Hadise ve Edis konserleriyle incir tadında gerçekleşti. Festival kapsamında gerçekleştirilen en iyi incir yetiştiricileri yarışmasında dereceye girenler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, ilçenin önemli geçim kaynakları arasında yer alan incirin daha iyi noktalara ulaşması ve incir üreticisinin emeğinin karşılığını alabilmesi adına bu tür etkinliklere devam edeceklerini söyledi. İncir Festivallerini önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı hale getirerek Aydın incirini dünya markası yapmak istediklerini söyleyen Başkan Akın, sanatçılara da incir ikram etti.

Katılımın oldukça yoğun olduğu etkinliğin ilk gecesinde Edis ve Hadise konser verdi. İlk olarak sahneye çıkan Edis, genç kızları coştururken, gecenin finalinde sahne alan Hadise ise binlerce kişiyi coşturdu. Aşırı kalabalık nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda zaman zaman izdiham yaşanırken kalabalık konser bitimine kadar alanı terk etmedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×