Bu da " Yetenek Biziz Korkuteli” Yarışması

Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu’nun geçen yıl başlattığı “Yetenek Biziz Korkuteli” yarışmasının 2’incisi gerçekleşti. Hamdi Sarıca’nın ana sponsorluğunu üstlendiği “Yetenek biziz Korkuteli” yarışmasının ikincisi yapıldı....

Bu da " Yetenek Biziz Korkuteli” Yarışması
20 Mayıs 2017 Cumartesi 16:31

Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu’nun geçen yıl başlattığı “Yetenek Biziz Korkuteli” yarışmasının 2’incisi gerçekleşti. Hamdi Sarıca’nın ana sponsorluğunu üstlendiği “Yetenek biziz Korkuteli” yarışmasının ikincisi yapıldı. Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapılan yarışmanın finalinde 13 yarışmacı birinci olmak ve jüriyi etkilemek için kıyasıya mücadele etti. Yarışmada birinciye bin 500 TL., ikinciye Bin TL, üçüncüye ise 500 TL ödül verildi.

Yarışmaya Korkuteli ilçe halkı ve yarışmacıların aileleri büyük ilgi gösterdiler.

Jüri üyelerinin oldukça zorlandığı yarışmada tiyatro, müzik, dans ve bilgisayar animasyon dallarında ön elemeyi geçen yarışmacılar mücadele etti. Yarışmanın birincisi Popun kralı Michael Jackson’’ı canlandıran Yaşar Yalçın İlkokulu Öğrencisi Saygın Uçar 99 Puan ile birinci olurken, Fatma Mehmet Cadıl Fen Lisesinden katılan ve yağlı Boya resmi yapan İlyas Dönmez 98.667 puan ile 2’inci, Hacı Ethem ŞPerife Kavukçu Anadolu Lisesinden katılan ve bilgisayar animasyonu yapan Halil Tiryaki 98 Puan ile üçüncü oldu.

Yarışmanın ödüllerini Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu verdi. Öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkararak öz güvenlerini geliştirmek için böyle bir yarışma gerçekleştirdiklerini belirten Kaymakam Tanrıkulu, “Öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkartarak kendilerine olan öz güveni arttırmak ve diğer alanlardaki başarılarını sağlamak istiyoruz. Bu anlamda yetenek yarışmasına katılan öğrencileri kendilerine olan özgüvenlerinden dolayı kutluyorum” dedi.

Korkuteli İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu ayrıca yarışmanın ana sponsorluğunu üstlenen iş adamı Hamdi Sarıca’ya da teşekkür etti. Yarışma sonunda, Nazlı İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulu, Uluslararası Arapça şarkı yarışmasında Antalya il birincisi olan ve Türkiye 4’üncüsü olan gurup arapça şarkı söyledi.

Ayrıca, Kızılcadağ ve Yeşilyayla Ortaokulu Fen bilgisi öğretmenleri, TÜBİTAK bilim fuarlarında sergiledikleri eserleri gösterdiler.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×