Türkmenistan'da Sevcan Orhan ve Özgün rüzgari esti

Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan Orhan ve Türk pop müzisyeni Özgün, Türkmenistan'da Kültür Bayramı dolaysıyla düzenlenen konserde sahne aldı. Türkmenistan'ın Daşoğuz vilayetinde düzenlenen Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında...

Türkmenistan'da Sevcan Orhan ve Özgün rüzgari esti
30 Haziran 2014 Pazartesi 10:48

Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan Orhan ve Türk pop müzisyeni Özgün, Türkmenistan'da Kültür Bayramı dolaysıyla düzenlenen konserde sahne aldı. Türkmenistan'ın Daşoğuz vilayetinde düzenlenen Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında yabancı sanatçıların da katılımıyla muhteşem bir konser programı düzenlendi. Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un da izlediği konserde, ilk defa Türkmenistan'da hayranlarıyla buluşan sanatçılar sevilen şarkılarıyla izleyicileri coşturdu. Performansı ile izleyicilerden bol alkış alan Türk sanatçıların seslendirdiği şarkılara izleyiciler dans ederek eşlik etti.

Kültür Haftası'nın gala konserinde Türk sanatçıları yanı sıra Çin, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızstan, Özbekistan, Ermenistan ve ev sahibi Türkmenistan'dan sanatçılar ve folklor ekipleri sahne aldı.

CİHAN

Türkmenistan'da Sevcan Orhan ve Özgün rüzgari esti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×