Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’ni 56 bin kişi izledi

Sabancı Vakfı ve Adana Devlet Tiyatroları tarafından bu yıl 16.sı düzenlenen Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’ndeki oyunları ve etkinlikleri 56 bin kişinin izlediği bildirildi. 14 Nisan’da Taşköprü ve Seyhan Nehri üzerinde...

Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’ni 56 bin kişi izledi
23 Mayıs 2014 Cuma 12:48

Sabancı Vakfı ve Adana Devlet Tiyatroları tarafından bu yıl 16.sı düzenlenen Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’ndeki oyunları ve etkinlikleri 56 bin kişinin izlediği bildirildi.

14 Nisan’da Taşköprü ve Seyhan Nehri üzerinde Fransız Ilitopie grubunun gerçekleştirdiği “Suya Yansıyan Düşler” adlı şov ile başlayan, festival 16 Mayıs’ta sona erdi. Festivale, Türkiye’den 13, yurtdışından 5 olmak üzere toplam 18 grup, 21 farklı oyunla katıldı. Gruplar Sabancı Üniversitesi ve Adana Devlet Tiyatrosu’nda 43 temsil verdi. 10-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “Taşköprü Etkinlikleri” Soma’da yaşanan elim maden kazası nedeniyle 3 gün gerçekleştirildi. 14-15-16 Mayıs’ta planlanan gösteriler ve kapanış korteji iptal edildi. Gösterilerin gerçekleştiği 3 gün içinde Taşköprü etkinliklerini yaklaşık 7 bin kişi izledi. Açılış gösterisi, Taşköprü etkinlikleri ile oyunlar için yaklaşık bin sanatçı ve teknik personel görev aldı. Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali kapsamında gerçekleştirilen etkinlikleri 56 bin 102 kişi izledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×