Polonyalı Maska Kukla Tiyatrosu İzmir'de

Polonyalı Maska Kukla Tiyatrosu'nun "Küçük Prenses" oyunu, Adam Mickiewicz Enstitüsü’ne bağlı bir platform olan Culture.

Polonyalı Maska Kukla Tiyatrosu İzmir'de
22 Nisan 2014 Salı 11:28

Polonyalı Maska Kukla Tiyatrosu'nun "Küçük Prenses" oyunu, Adam Mickiewicz Enstitüsü’ne bağlı bir platform olan Culture.pl koordinasyonu ile İzmirli küçük tiyatroseverlerle buluşuyor. Yönetmen Arkadiusz Klucznik tarafından Frances H.Burnett’in dünyaca ünlü romanından uyarlanan oyun, 24 ve 25 Nisan 2014 tarihlerinde, ikişer seans olarak saat 11.00 ve 14.00’te Konak Sahnesi’nde görülebilecek.

Polonya ile Türkiye'nin diplomatik ilişkilerinin 600. yıldönümü dolayısıyla oluşturulan kültür programı kapsamında İzmir Devlet Tiyatrosu işbirliği ile sahnelenen oyun, “Sara’nın İki Dünyası” projesi kapsamında, Polonya kültürüne ilgi uyandırmayı amaçlıyor. Proje kapsamında ayrıca genç tiyatroculara yönelik olarak bir de atölye çalışması yapılacak. Andersen Tiyatrosu’nun genel sanat yönetmeni Klucznik, 26 Nisan Perşembe saat 10.00-13.00 ve 14.00-17.00 arası “Fiziksel Tiyatro Teknikleri; Hayvan-İnsan İlişkisi” başlıklı atölyede tiyatro meraklılarıyla buluşacak. CİHAN

Polonyalı Maska Kukla Tiyatrosu İzmir'de


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×