Nabi Avcı, Cahit Zarifoğlu’nu andı

Çağdaş Türk şiirinin önemli isimlerinden Cahit Zarifolu, mezarı başında anıldı. Anma törenine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da katıldı. Kabri başında Kur’an okundu, şiirleri seslendirildi. Şair Cahit Zarifoğlu, ölümünün 27. Yılında...

Nabi Avcı, Cahit Zarifoğlu’nu andı
07 Haziran 2014 Cumartesi 15:48

Çağdaş Türk şiirinin önemli isimlerinden Cahit Zarifolu, mezarı başında anıldı. Anma törenine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da katıldı. Kabri başında Kur’an okundu, şiirleri seslendirildi.

Şair Cahit Zarifoğlu, ölümünün 27. Yılında Üsküdar Küplüce Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Anma törenine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, şairin yakınları ve sevenleri katıldı. Tören, Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Daha sonra, Zarifoğlu’nun şiirleri seslendirildi.

Törende konuşan Nabi Avcı, “Cahit Zarifoğlu, bir büyüğümüzün tabiri ile ‘anadan doğma şair’. Sadece yazdıkları ile değil, yaşadıkları ile de şairdi. Aynı zamanda bir yaşama sanatçısı idi. Bu bakımdan günlüklerine ‘Yaşamak’ adını vermesini çok anlamlı buluyorum. Yaşamak’ın kapağını da ben yapmıştım. Allah gani gani rahmet eylesin." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×