Kültür ve Turizm Bakanlığı, 23 Nisan’da perdeleri çocuklar için açacak

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in isteği üzerine Bakanlığa bağlı sanat kurumları 23 Nisan’da perdelerini çocuklar için açacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 23 Nisan’da perdeleri çocuklar için açacak
21 Nisan 2014 Pazartesi 14:53

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in isteği üzerine Bakanlığa bağlı sanat kurumları 23 Nisan’da perdelerini çocuklar için açacak.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, Devlet Opera ve Balesi, Devlet Tiyatroları ve Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü baleden tiyatroya, halk danslarından konserlere 23 Nisan’a özel geniş bir etkinlik programı yapacak. Bakanlığın miniklere yönelik etkinliklerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda binlerce çocuk sanatla buluşacak.

TAN SAĞTÜRK ÇOCUKLARLA SAHNEYE ÇIKACAK

Ankara Devlet Opera ve Balesine bağlı Çocuk Balesi ile Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası ve TRT Ankara Radyosu Çocuk Korosuna bağlı ortalama 250 genç yetenek, balet Tan Sağtürk ile sahneye çıkacak. ‘Ağaç yaşken eğilir’ düşüncesinden hareketle Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek organizasyon 23 Nisan gecesi saat 19.30’da başlayacak. Ankara Arena Spor Salonu'nda yaklaşık 17 bin çocuk konser ve bale gösterisinde bulaşacak.

ÇOCUK OYUNLARI ÜCRETSİZ SERGİLENECEK

Çocuklara tiyatro sevgisi aşılayan, kültürel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 23-30 Nisan tarihleri arasında tüm çocuk oyunlarını ücretsiz sahneleyecek. ‘Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay’, ‘Merhaba Hayat’, ‘Yaşlı Kuklacı’, ‘Canlanan Masallar’, ‘Sırça Köşk’ ve ‘Neşesaçan’ oyunları hafta süresince 10 bölgedeki 10 sahnede 5 bin 511 çocuğa perde açacak. Genç tiyatro severler oyun biletlerini Devlet Tiyatroları gişeleri ile ilgili müdürlüklerden temin edebilecek.

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'ne bağlı diğer bir sanat topluluğu olan Amatör Çocuk Halk Dansları ise 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonunda çocuklara yönelik halk dansları gösterisi sunacak.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×