Karşıyaka’da 30 bin kişi tiyatro izledi

Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, 2013- 2014 sezonunda sergilediği 104 oyunla 30 bin izleyiciye ulaşarak kendi rekorunu kırdı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka'yı sanatın başkenti haline getireceğiz." dedi. Karşıyaka Belediye Tiyatrosu...

Karşıyaka’da 30 bin kişi tiyatro izledi
03 Ağustos 2014 Pazar 12:13

Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, 2013- 2014 sezonunda sergilediği 104 oyunla 30 bin izleyiciye ulaşarak kendi rekorunu kırdı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka'yı sanatın başkenti haline getireceğiz." dedi.

Karşıyaka Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Zekeriya Hocalar önderliğinde ‘Çizmeli Kedi’, ‘Ahududu’, ‘Çirkin Ördek Yavrusu’ ve ‘Tersine Dünya’ isimli oyunlar sahnelendi. Ekibin başarıları, sezon boyunca elde ettikleri ödüllerle de tescillendi. ‘Çizmeli Kedi’ ve ‘Çirkin Ördek Yavrusu’ oyunları, ekibe ‘En İyi Yapım’ ödülünü getirdi. Belediye Tiyatrosu’nda görev yapan Günnur Orhon ‘Ahududu’ ile ‘En İyi Sahne Tasarımı’ ödülüne ulaşırken, oyunculardan Atilla Acar da ‘Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri’nde, ‘Komedi Dalında Yılın Erkek Oyuncusu’ ödülüne layık görüldü.

Karşıyaka Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Zekeriya Hocalar ve oyuncuları makamında kabul eden Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ekibin başarılarını pasta keserek kutladı. Akpınar, “Karşıyaka’nın kültür, sanat, turizm ve sporla öne çıkmasını istiyoruz. Bu hedefimize çok önemli bir katkı sağlayan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’na emek veren herkesi kutluyorum. Başarılarınızın daha da artması için her zaman yanınızda olacağız. Etkinliklerimizi gelecek dönem meydanlara, açık alanlara da taşıyarak farklılık yaratacağız.” dedi.

CİHAN

Karşıyaka’da 30 bin kişi tiyatro izledi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×