Bursa’da ‘Fotoğraf Günleri’ başlıyor

Bursa, kentin uzun soluklu kültürel aktivitelerinden biri olan ‘Bursa Fotoğraf Günleri’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl 21.’si düzenlenen Bursa Fotoğraf Günleri, 24 – 31 Mayıs tarihleri arasında, sanatseverleri fotoğrafla...

Bursa’da ‘Fotoğraf Günleri’ başlıyor
21 Mayıs 2014 Çarşamba 18:23

Bursa, kentin uzun soluklu kültürel aktivitelerinden biri olan ‘Bursa Fotoğraf Günleri’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl 21.’si düzenlenen Bursa Fotoğraf Günleri, 24 – 31 Mayıs tarihleri arasında, sanatseverleri fotoğrafla buluşturacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından, Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) katkılarıyla düzenlenen ‘21. Bursa Fotoğraf Günleri’nde, 14 ayrı etkinlik, Bursa Kent Müzesi ve Tayyare Kültür Merkezi’nde fotoğrafseverlerin izlenimine sunulacak. Fotoğrafın usta isimlerinin yanı sıra Türkiye ve Bursa’dan genç fotoğrafçılar da etkinlikte yer alacak. Ustalar bölümünde İbrahim Zaman, Prof. Dr. Güler Ertan, Ahmet Esmer, Osman Önder ile araştırma ve fotoğraf üstüne çalışmalarıyla öne çıkan Şehlem Sevik, sergi, gösteri ve söyleşileriyle sanatseverlerle bir araya gelecek. Genç fotoğrafçılardan oluşan ve ses getiren projeler ortaya çıkaran Mahzen Photo ile ulusal ve uluslararası önemli yarışmalarda ödülleri bulunan Bursalı fotoğrafçı Bülent Suberk de programın diğer önemli isimlerinden.

Bu yıl ilk kez, fotoğraf ile mizahı buluşturan ‘Fotoğraftan Mizaha, Mizahtan Fotoğrafa’ başlıklı etkinlikte Ahmet Esmer ve Ahmet Aykanat’ın söyleşi ve gösterileri izlenebilecek. Etkinliğin bir başka ilki ise iş dünyasının değerli simalarının fotoğraflarının yer alacağı karma sergi olacak. ‘İşim Ayrı, Fotoğraf Apayrı’ başlıklı sergi de Tayfun Coşkunuzer, Sedat Çağlar, İrfan Demirdüzen ve Mehmet Erbak’ın fotoğraf çalışmaları izleyiciyle buluşacak. ‘Kuş Tepe’ ve ‘Gölgeler’ de BUFSAD bünyesindeki atölye çalışmalarının bir ürünü olarak ilk kez sergilenecek. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü öğrencilerinin ‘İfadeler’ başlıklı sergisi ile çocukların katıldığı temel fotoğraf eğitimi çalışmalarında hazırlanan sergi programda görülebilecek.

‘21. Bursa Fotoğraf Günleri’nin açılışı 24 Mayıs Cumartesi günü saat 13.00’te Büyükşehir Belediyesi Bursa Kent Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Açılış programında Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Zaman’ın gösteri ve söyleşisi ile ‘İşim Ayrı, Fotoğraf Apayrı’ ve ‘İfadeler’ başlıklı sergiler izlenime sunulacak.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×