Bakanlığın 'Türkiye Sizce Neyin Evi?' fotoğraf yarışması başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, başlatılan küresel imaj kampanyası çalışmaları kapsamında ‘Sizce Türkiye Neyin Evi/Yurdu?’ konulu fotoğraf yarışması başlattı.     ‘Turkey Home Of’ sloganı çerçevesinde sürdürülebilir...

Bakanlığın 'Türkiye Sizce Neyin Evi?' fotoğraf yarışması başladı
01 Haziran 2014 Pazar 10:48

Kültür ve Turizm Bakanlığı, başlatılan küresel imaj kampanyası çalışmaları kapsamında ‘Sizce Türkiye Neyin Evi/Yurdu?’ konulu fotoğraf yarışması başlattı.

    ‘Turkey Home Of’ sloganı çerçevesinde sürdürülebilir bir marka değeri oluşturmak isteyen bakanlık, herkesin öne çıkartmak istediği farklı değerleri kendi objektiflerinden yansıtmalarını ve fotoğrafların Türkiye’yi tanıtmasını istedi.

    Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) üyesi Türkiye Fotoğraf Federasyonu’nun (TFSF) işbirliğiyle gerçekleştirilecek yarışmanın başvuruları 1 Haziran-31 Ekim 2014 tarihleri arasında online olarak kabul edilecek.

    13 BİN 250 LİRA PARA ÖDÜLÜ

    Birincilik, ikincilik, üçüncülük, mansiyon ve sergileme ödül kategorilerinde gerçekleşecek yarışmada, toplam 13 bin 250 lira para ödülü dağıtılacak. En iyi fotoğrafa 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye de 2 bin lira ödül verilecek. Fotoğraf yarışmasının 3 adet mansiyon ödülü biner lira, sergileme ödülü ise 250 lira. Ödüle layık görülen fotoğraflar Bakanlık tarafından satın alınabilecek.

    Yarışmanın başvuru ve şartname bilgileri http://www.tfsfonayliyarismalar.org/anasayfa.asp

adresinde yer alıyor.

    Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’nin tanıtımına ilgi duyan herkesin katılımına açık olacak ve bu yıl serbest kategoride düzenlenecek dijital fotoğraf yarışmasının bundan sonraki yıllarda ‘Ev/Yurt/Yuva’ konseptinde belirlenecek özel kategorilerle gelenekselleştirilmeyi hedefledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×