Bakan Avcı: Eskişehir Türk Dünyası Başkentliğini 6 ay daha uzatıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliğiyle ilgili olarak, “Türk Dünyası Kültür Başkentliğini 1 Ocak 2014’de Kazan’a devrediyoruz.

Bakan Avcı: Eskişehir Türk Dünyası Başkentliğini 6 ay daha uzatıyoruz
21 Aralık 2013 Cumartesi 23:23

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliğiyle ilgili olarak, “Türk Dünyası Kültür Başkentliğini 1 Ocak 2014’de Kazan’a devrediyoruz. Ama Meclis'e verdiğimiz önergeyle önümüzdeki 6 ay daha uzatıyoruz.” dedi.

Bakan Avcı, birincisi yapılan Türkvizyon Şarkı Yarışması finali sonrasında yaptığı açıklamada, söz konusu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Avcı, Türkvizyon’un önümüzdeki yıllarda hem organizasyon, hem de katılım itibariyle daha da gelişeceğini kaydetti.

“Eskişehir 2013 Türk Kültür Başkentliğini 6 ay daha uzatıyoruz.” diyen Bakan Avcı, şöyle konuştu: “Bu arada sizin vasıtanızla bir müjdeyi de vermek istiyorum. Biliyorsunuz Türk Dünyası Kültür Başkentliği 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle Kazan'a devrediyoruz. Ama Meclis'e verdiğimiz önergeyle önümüzdeki 6 ay daha uzatıyoruz.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×