11 yaşındaki Yasemin, annesiyle karikatür sergisi açtı

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği karikatür kurslarına katılan anne-kız karikatürcüler, Konak Kültürevi’nde üç yıllık çalışmalarını beğeniye sundu. Anne-kızın karikatür ile tanışması 11 yaşındaki Yasemin Güler’in,...

11 yaşındaki Yasemin, annesiyle karikatür sergisi açtı
08 Mayıs 2014 Perşembe 15:38

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği karikatür kurslarına katılan anne-kız karikatürcüler, Konak Kültürevi’nde üç yıllık çalışmalarını beğeniye sundu.

Anne-kızın karikatür ile tanışması 11 yaşındaki Yasemin Güler’in, Nilüfer Belediyesi’nin Anadolu Karikatürcüler Derneği ile Beşevler Gençlik Merkezi’nde düzenlediği karikatür Atölyesine katılması ile olmuş. Her gün kızını kursa getiren Rus asıllı anne Olga Güler de zamanla karikatüre ilgi duyunca kızı ile birlikte derslere katılmaya başlamış. Karikatür sanatçısı Ahmet Aykanat ve Mehmet Kahraman’dan dersler alan anne-kız, zamanla bu alanda ustalaşarak katıldıkları çeşitli yarışmalarda ödül sahibi oldu.

Anne-kızın üç yıllık çalışmalarından oluşan ‘Güleriz Biz’ isimli serginin açılışına aynı zamanda Anadolu Karikatürcüler Derneği Başkanı olan Ahmet Aykanat, eğitmen Mehmet Kahraman, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Okumuş da katıldı.

İkiliyi tebrik eden Aykanat, açılışta yaptığı konuşmada "11 yaşındaki Yasemin bana göre karikatürün dahi çocuğu. Yeteneği ve disiplinli çalışması sayesinde yaşından büyük çalışmalar ortaya koyan Yasemin, bugün Türkiye’de pek çok karikatürcünün önüne geçmiş durumda. Piyano öğretmeni annesi Olga ise kısa sürede karikatürdeki yeteneğini de kanıtlayarak bu alanda ustalık seviyesine ulaştı. İkisini de kutluyorum." dedi.

İlkokul öğrencisi minik karikatürist Yasemin Güler ise "Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği karikatür kurslarına katılarak yaşıtlarımdan farklı bir şeyler yapmak istedim. Karikatür yaparken kendimi çok mutlu hissediyorum. Çizdiklerimle kendimi daha iyi ifade ettiğimi düşünüyorum." şeklinde duygularını anlattı.

CİHAN

11 yaşındaki Yasemin, annesiyle karikatür sergisi açtı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×