"Ruhumun Çakıl Taşları" sanatseverlerle buluştu

- Tuncay Saydam'ın sulu boya, yağlı boya ve desen çizimlerinden oluşan sergisi 3 Ekim'e kadar görülebilecek

19 Eylül 2016 Pazartesi 20:36

İSTANBUL (AA) - Tuncay Saydam'ın sulu boya, yağlı boya ve desen çizimlerinin yer aldığı, "Ruhumun Çakıl Taşları" sergisi sanatseverlerle buluştu.

Saydam, Nişantaşı Galeri Eksen'de açılan sergiye ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, dördüncü kişisel sergisini açtığını söyledi.

"Ruhumun Çakıl Taşları" sergisinde son 30 yılda yaptığı çalışmaların özetinin bulunduğunu belirten Saydam, "Çok büyük sulu boyalarım ve özgün yağlı boya tablolarım var. Fakat bu serginin en ilginç tarafı, bence desenlerimin bazılarının yağlı boya ile karıştırılmış olması." dedi.

Saydam, serginin ismine de dikkati çekerek, şu bilgileri verdi:

"Çakıl taşları nasıl ki denizin dibinden gelip kıyıya vurursa, bu sergi de ruhumuzun dibinden gelip, görünen tarafları bize gösteriyor. Onun için bir anlamda ruhun açılmasıdır. Seyircilerin, bunlara bakarken kendi ruhlarını irdelemelerini ve sorgulamalarını istiyorum. Ben 78 yaşımdayım ama 70 yıldan beri resimlere bakarım. Müzelere giderim. İçimde bir şekilde resim birikti benim. 25 yıl önce, 'Mutlaka resim yapmam lazım' dedim ve fırçayı elime aldım. O günden bugüne kadar da resim yapmaktayım."

Yetmiş farklı eserin yer aldığı sergi, 3 Ekim'e kadar görülebilecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×