Tedavi ettiği güvercin, tutkusu haline dönüştü

- Ardahan'da yaralı halde evlerinin bahçesine düşen yabani güvercini tedavi edip doğaya salan 17 yaşındaki Şükrü Bilgili, güvercinle arasında oluşan sevgi bağı sayesinde güvercin beslemeye başladı -Bilgili: -"O gündür bu gündür güvercin beslemeye başladım. Bu güvercinler sevimli ve benim için çok güzel bir iş oluyor"


Tedavi ettiği güvercin, tutkusu haline dönüştü
01 Ekim 2016 Cumartesi 11:05

ARDAHAN (AA) - GÜNAY NUH - Ardahan'da yaralı halde evlerinin bahçesine düşen yabani güvercini tedavi edip doğaya salan 17 yaşındaki Şükrü Bilgili, o tarihten itibaren tutkusu haline gelen güvercinleri beslemeye başladı.

Kent merkezine bağlı Çamlıçatak köyünde oturan ve liseyi bitirdikten sonra bir pastahanede çalışmaya başlayan Bilgili, yaklaşık bir buçuk yıl önce evlerinin bahçesine düşen yaralı bir yaban güvercinini kendi imkanlarıyla tedavi edip besledi.

Bir süre beslediği güvercini sağlığına kavuştuktan sonra doğaya salan Bilgili, bu güvencini serbest bıraktıktan sonra güvercin beslemenin kendisinde tutku haline geldiğini fark etti.

Bilgili, bunun üzerine satın aldığı 8 tane taklacı güvercine köylerindeki evlerinin ahırında ayrı bir bölüm yaparak beslemeye başladı.

Şükrü Bilgili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süre önce yaralı bir güvercinin köylerindeki evlerinin bahçesine düştüğünü belirtti.

Bu güvercini tedavi edip beslediğini anlatan Bilgili, daha sonra yabani güvercini sağlıklı şekilde yeniden doğaya bıraktığını bildirdi.

Bilgili, bundan dolayı çok mutlu olduğunu ve yaban hayvanlarına yönelik ilgisinin değiştiğini hatta güvercin beslemenin kendisinde tutku haline geldiğini vurgulayarak, şuanda toplam 8 güvercini bulunduğunu ifade etti.

Güvercin beslemenin çok zevkli iş olduğuna değinen Bilgili, şunları kaydetti:

"Yabani güvercinin bahçemize düştüğü andan beri güvercin beslemeye başladım. Bu güvercinler sevimli ve benim için çok güzel bir uğraş, severek bakıyorum. Bundan sonra da güvercin beslemeye devam edeceğim, güvercinlerimin sayısını da artıracağım. Şimdiye kadar köyde sadece koyun, kuzu, inek gibi evcil hayvanlarla ilgileniyordum. Ama güvercinleri de çok sevmeye başladım."İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×