Nikah şekeri yerine kedi köpeklere mama

- Edirne'de bir nikahta konuklara nikah şekeri yerine adlarına sokak hayvanlarına bağış yapıldığını gösterir magnetler dağıtılacak

Nikah şekeri yerine kedi köpeklere mama
25 Ağustos 2016 Perşembe 10:42

EDİRNE (AA) - Edirne'de bir nikahta konuklara nikah şekeri yerine adlarına sokak hayvanlarına bağış yapıldığını gösterir magnetler dağıtılacak. Bağış, sokak hayvanlarına mama olarak dönecek.

Edirneli hayvan sever eczacı Gürsel Özbil Tekin, kızının düğününde konuklarına maliyeti yüksek nikah şekeri yerine daha anlamlı bir armağan sunmak istedi.

Nikaha gelecek davetlilere dağıtılacak nikah şekerine ayıracakları bütçeyi kentteki bir hayvan sever derneğe bağışlayan Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarının sayılarının her geçen gün arttığını ve onların daha çok, insanların yardımına muhtaç hale geldiklerini söyledi.

İnsanların daha fazla duyarlılık göstermeleri gerektiğini vurgulayan Tekin, "Nikah şekerlerinin maliyetleri çok yüksek. Düğünden sonra kaybolup gidiyor. Ben de şeker için ayıracağım bütçeyi sokak hayvanları yararına bağışlamak istedim. Düğüne gelecek davetlilerimiz adına Edirne Doğayı Hayvanları Koruma Derneği'ne bağış yaptık. Derneğin, sokak hayvanlarının mama ve sağlık giderleri için desteğe ihtiyacı var. İnşallah bu davranışımız diğer insanlara da örnek olur." dedi.

Dernek Başkanı Nurhan Kalender de anlamlı eylem için teşekkür ederek, sokak hayvanları için duyarlılığın artması gerektiğini kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×