Kamyonetten kaçan kurbanlık, ekipleri seferber etti

Kamyonetten kaçan kurbanlık, ekipleri seferber etti
11 Eylül 2016 Pazar 18:25

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, konulduğu kamyonetten kaçan kurbanlık boğa, belediyenin kurban yakalama timince 2 saatlik kovalamaca sonucu yakalandı.

Kent merkezindeki Kurban Pazarı'ndan Şibri Yıldız ve arkadaşlarının satın aldığı kurbanlık boğa, Gezköy Mahallesi'nde Yıldız'ın evinin yakınında kamyonetten indirilmek istenirken araçtan atlayarak kaçtı.

Yıldız ve arkadaşları boğayı yakalayamayınca Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kurban Yakalama Timi'nden yardım istedi.

Mahalleye gelen Kurban Yakalama Timi ile Yıldız ve arkadaşlarınca bir süre kovalanan boğa Yavuz Sokak'ta sıkıştırıldı.

Kurban Yakalama Timi tarafından atılan uyuşturucu iğneye rağmen sakinleştirilemeyen boğa, çevredeki vatandaşlara saldırmak istedi.

Yaklaşık 2 saat süren kovalamacanın ardından yorgun düşen ve uyuşturucu iğnenin etkisini göstermesiyle sakinleşen boğa, yakalandı. Boğa Yıldız'a teslim edildi.

Yıldız, boğayı 2 saat önce aldığını ve kamyonet ile eve getirmeye çalıştığını belirterek, "Kapının önüne arabadan indireceğimiz esnada elimizden kaçtı. Daha sonra caddeye doğru gidince Erzurum Büyükşehir Belediyesine ait araç önünü kesip durdurdu. Sonra buraya gelip başka büyükbaş kurbanlıkların arasına girdi." dedi.

Boğayı yakalayamayınca Büyükşehir Belediyesi Kurban Yakalama Timi'ne haber verdiklerini dile getiren Yıldız, uzun süren kovalamaca sonucu hayvanı yakaladıklarını ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×