"Bu ülkeyi terk etmem"

- Sanatçı Volkan Konak: - "Bu ülkeyi terk etmem. Kimse kusura bakmasın. Öyle bir şey yok. Akıl var, mantık var"

10 Eylül 2016 Cumartesi 00:08

İSTANBUL (AA) - Karadenizli şarkıcı Volkan Konak, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla verdiği konserde, "Bu ülkeyi terk etmem. Kimse kusura bakmasın. Öyle bir şey yok. Akıl var, mantık var." dedi.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte sahneye çıkan Konak, yurt dışına taşınacağına yönelik iddiaları yalanladı.

Ünlü şarkıcı, Türkiye'den ayrılmadığının altını çizerek, "Bir yere gittiğim yok vallahi billahi ama bu kadar sevildiğimi veya kızıldığımı bilmiyordum. Ara sıra böyle bir test yapmak lazım. Bazen diyorlar, Volkan Konak trafik kazası geçirdi. Hoşuma gidiyor. Bazen böyle ölçmek lazım. Sevgili dostlar üst düzey bir sanat okulunda okuması için kızım yurt dışında, Amerika'da ve ben gidemiyorum zaten. Biz ilme ve eğitime vurgunuz ama ben Türkiye'me vurgun bir insanım." diye konuştu.

Bazı kişilerin yurt dışına gitmesini istediğini kaydeden Konak, son 3 yıldır en çok konser yapan grup olduklarını belirterek, "Bu ülkeyi terk etmem. Kimse kusura bakmasın. Öyle bir şey yok. Akıl var, mantık var." diye konuştu

Volkan Konak, 1983'te İstanbul'a geldiğini ancak halen alışamadığını söyleyerek, "Kusura bakmayın. Akşamını seviyorum. Gece hoşuma gidiyor ama gündüz yoruyor. Ben Maçka'nın Hamsiköy'ün yaylasındaki ineğin bıraktığı o emanet kurumuş tezeği dünyaya değişmem." ifadelerini kullandı.

Müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde sanatçı, "Dağlar Bizimdir", "Dostum Dostum", "Kerkük Zindanı", "Göklerde Kartal Gibiyim", "Yarim Yarim" ve "İzmir'in Kavakları" gibi sevilen şarkıları yorumladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×