Adana Film Festivali'nde Tarık Akan anısına ödül verilecek

- Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, hayatını kaybeden sanatçı Tarık Akan'a atfedilecek

Adana Film Festivali'nde Tarık Akan anısına ödül verilecek
18 Eylül 2016 Pazar 16:15

ADANA (AA) - Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23. Uluslararası Adana Film Festivali'nde, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, sanatçı Tarık Akan anısına verilecek.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul'da tedavi gördüğü özel hastanede yaşamını yitiren sanatçı Tarık Akan'ın, 19-25 Eylül'de gerçekleştirilecek festivalde çeşitli etkinliklerle anılacağını, bu yılın En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nün Tarık Akan anısına verileceğini bildirdi.

Burçak Evren tarafından Tarık Akan sineması üzerine bir kitap hazırlandığını belirten Sözlü, festival kapsamında Akan'ın rol aldığı 'Hababam Sınıfı', 'Canım Kardeşim', 'Bizim Aile' ve 'Eylül Fırtınası' isimli filmlerin gösterimlerinin de gerçekleştirileceği kaydetti.

Sözlü, sanatçı için hazırlanan özel bir görüntünün Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması finalist filmlerinin gösterimlerinden önce izleyiciye sunulacağını ifade etti.

Tarık Akan'ın, festivalin açılış ve onur ödülleri töreni ile kapanış ve büyük ödül törenlerinde de anılacağı bildirildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×