53. Uluslararası Antalya Film Festivali

- Ulusal Yarışma Bölümü'nde yarışacak 12 film belli oldu

53. Uluslararası Antalya Film Festivali

ANTALYA (AA) - 53. Uluslararası Antalya Film Festivali'nin Ulusal Yarışma Bölümü'nde yarışacak 12 film belli oldu.

Festival organizasyonundan yapılan yazılı açıklamaya göre; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel ile Festival Direktörü Elif Dağdeviren'in ev sahipliğinde düzenlenen 53. Uluslararası Antalya Film Festivali'nde geri sayım başladı.

Festivalin Ulusal Yarışma Bölümü'nde Altın Portakal ödüllerine aday gösterilen, ikisi belgesel 12 film belirlendi. Yeni Türkiye sinemasının öncü yönetmenlerinden Yeşim Ustaoğlu’nun "Tereddüt", Derviş Zaim'in ise "Rüya" adlı yeni başyapıtlarının da yer aldığı Altın Portakal adaylarından 8'i yönetmenlerinin ilk uzun metrajlı filmleri, ikisi de ikinci filmleri. 12 filmin 6'sının kadın, 3'ünün çocuk karakterlere, seçkinin tamamının aile ilişkilerine odaklanması ise erkek merkezli sinemada tematik açıdan çeşitliliği sağlıyor.

53. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri şöyle:

Albüm (Mehmet Can Mertoğlu), Babamın Kanatları (Kıvanç Sezer), Eşik (Ayhan Salar), Genç Pehlivanlar (Mete Gümürhan), Mavi Bisiklet (Ümit Köreken), Orhan Pamuk'a Söylemeyin Kars'ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var (Rıza Sönmez), Rauf (Barış Kaya ve Soner Caner), Rüya (Derviş Zaim), Rüzgarda Salınan Nilüfer (Seren Yüce), Siyah Karga (Tayfur Aydın), Tereddüt (Yeşim Ustaoğlu) ve Toz (Gözde Kural)

Festival, 16-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×