banner379

44 ülkeden medya mensupları buluşuyor

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Medya Eğitim Programı (UMEP), Asya, Afrika, Ortadoğu ve Balkanlar başta olmak üzere, 44 ülkeden 130 medya mensubunun katılımıyla 21-29 Kasım'da yapılacak.

44 ülkeden medya mensupları buluşuyor
18 Kasım 2016 Cuma 15:13

TRT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) da destek verdiği TRT Uluslararası Medya Eğitim Programı’na 44 ülkeden 130 radyo, televizyon, haber ve yeni medya çalışanı katılacak. Antalya'da gerçekleştirilecek program kapsamında, medya çalışanlarına TRT'nin yayıncılık dünyasındaki bilgi, birikim ve tecrübesi uzman eğiticiler tarafından aktarılacak.
Ahmet Yeşiltepe, İsmail Kılıçarslan gibi medya profesyonellerinin sunumlarıyla katkıda bulunacağı programda, yazar Alev Alatlı da bir konferans verecek.

Programda, 13 televizyon kanalı, 5 ulusal, 5 bölgesel, 3 uluslararası ve 3 yerel radyo istasyonu, "trt.net.tr" ve "trt.world.com" web siteleri ve dergileriyle Türkiye ve dünyaya yayın yapan TRT'nin televizyon, radyo, haber, yeni medya, arşiv ve bilgi teknolojisi alanlarındaki 52 yıllık tecrübesi aktarılacak.

TRT Genel Müdürü Şenol Göka, programının ilk günü yabancı katılımcılara yönelik, "15 Temmuz Silahlı Darbe Girişimi, Türk Halkının Reaksiyonu ve Medyanın Rolü" başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek.

TRT'nin ev sahipliğindeki eğitim programının sonunda katılımcılara birer sertifika verilecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×