KÜLTÜR-SANAT Haberleri

Bodrum tanıtım tırı Anadolu turunu tamamladı
26 Mayıs 2017, 14:42 0
Bodrum tanıtım tırı Anadolu turunu tamamladı
- Muğla'nın Bodrum ilçesinden yola çıkan ve 30 ili gezerek 7 bin 898 kilometre yol kateden "Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı" Anadolu turunu tamamladı - Bodrum Belediye Başkanı Kocadon: - "Anadolu'da misafirperverce karşılandık. Bunun altında yatan neden ise Anadolu halkının da Bodrum'a geldiğinde aynı saygı ve sevgiyi görmesidir. Bunun hep devam etmesi lazım"
“Ahmed-i Yesevî’nin Rumelili Bir Takipçisi Üsküplü Atâ Tuhfetü’l-Uşşâk” yayımlandı
26 Mayıs 2017, 14:34 0
“Ahmed-i Yesevî’nin Rumelili Bir Takipçisi Üsküplü Atâ Tuhfetü’l-Uşşâk” yayımlandı
2016 UNESCO Hoca Ahmed Yesevî Yılı anısına hazırlanan “Ahmed-i Yesevî’nin Rumelili Bir Takipçisi Üsküplü Atâ Tuhfetü’l-Uşşâk” kitabı yayımlandı.
Lanetli film ‘Sinsiran Yasak Aşk’ vizyonda
26 Mayıs 2017, 14:05 0
Lanetli film ‘Sinsiran Yasak Aşk’ vizyonda
Çekim sırasında ve sonrasında yaşanan talihsiz olaylar yüzünden lanetli film olarak anılan ‘Sinsiran Yasak Aşk’ filmi vizyona girdi.
Şehit aileleri
26 Mayıs 2017, 13:19 0
Şehit aileleri "Hilal'i Beklerken"e konuk olacak
TVNET Genel Yayın Yönetmeni Halis: - "İstiklal Savaşı veren vatanımız için bugün de şehitler verdik, veriyoruz. El Bab’ta, İstanbul’da, Şırnak’ta, İzmir’de, birçok yerde birçok aziz şehidimiz var" - "Bu hilâli, bu bayrağı, bu vatanı bekleyen, nöbet tutan her vatan evladı ile Ramazan Hilali’nin altında, Türkiye’yi konuşacağız. Ki Türkiye sevgisi, paylaşıldıkça çoğalan soframızdır, bereketimizdir, kardeşliğimizdir"
26 Mayıs 2017, 12:59 0
"Suriye'nin acılarını şiirle anlatıyorum"
- Suriyeli şair Taweel: - "Ne yapılacaksa, Suriye için bir an önce yapılmalı. Çünkü yapılacaklar bölgenin haritasını bir yüzyıla kadar değiştirecektir" - "Çağın en kötü teröristlerinden biri olan Esad rejiminin döktüğü masum halkımızın kanları bizleri ne kadar üzüyorsa, Türkiye'de teröre kurban edilen masum insanlar da bizi içten üzüyor" - "Şiirlerimi ne kadar çok insana ulaştırırsam, milletim ve kendim adına o kadar güzel olur diye düşünüyorum"
62 bin inci kullanılan kaftan Guinness'e aday
26 Mayıs 2017, 12:56 0
62 bin inci kullanılan kaftan Guinness'e aday
- Bursalı kadın girişimci tarafından 62 bin 23 inci kullanılarak hazırlanan kaftan, rekor denemesinin ardından Bursa Kent Müzesi'ne hediye edilecek
Ramazan’ın ferahlatan şerbetleri bu kitapta
26 Mayıs 2017, 12:56 0
Ramazan’ın ferahlatan şerbetleri bu kitapta
Şerbet kültürünü yeniden hatırlatmak amacıyla İBB Kültür A.Ş. tarafından hazırlanan “Geçmişten Günümüze Şerbetler” isimli kitapta yer alan birbirinden lezzetli şerbet tarifleri Ramazan ayında sofraların vazgeçilmezi olacak.
26 Mayıs 2017, 12:17 0
"Sanatın iyileştirici gücü" hastanede
-İstanbul Cerrahi Hastanesi CEO'su Doç. Dr. Ahmet Turhan: - "Sanatın iyileştirici gücü yüz yıllardır çeşitli tedavilerde kullanılmakta. Hekimler olarak şunu gayet iyi biliyoruz ki doktor yaraya pansuman yapar ama sevgi onu iyileştirir" - Ressam Özer: - "İnsanlar kendi istekleriyle hastanelere gelmezler. Bugün burada insanlar sanatın iyileştirici gücü için burada. Sanat hayatla buluştu"
26 Mayıs 2017, 12:16 0
"Almanlara Türk tiyatrosunu sevdirdik"
- Bu yıl 4.sü düzenlenen ve 10 gün boyunca 26 etkinlik yapılan "Frankfurt Türk Tiyatro Festivali"nin beşincisi 4-14 Mayıs 2018'de gerçekleştirilecek - Festival Başkanı Kellecioğlu: - "Festival sayesinde Almanlara Türk tiyatrosunu sevdirdik. Bundan sonra da aynı hedefle yolumuzda ilerlemeye devam edeceğiz" - "Toplamda 6 büyük prodüksiyonlu tiyatro oyunu sahnelendi. Türkiye’den gelen misafir sanatçılarımız geniş katılımla 12 ayrı atölye çalışması yaptı" - "Türkiye'den gelen sanatçılarımızın, oyun temsillerinin haricinde tiyatroseverlerle bir araya gelip sohbet etmesi festivalimize renk kattı. Salonların doluluk oranı yüzde 100'dü ve bizi ayrıca mutlu eden şey de seyircinin yaklaşık yüzde 30'unu Almanların oluşturmasıydı" - "Almanya'daki vatandaşlarımızla aramızdaki bağın en temel köprüsü de Türkçemizdir. Tiyatromuzun en seçkin örneklerinin Avrupa'nın orta yerinde Türkçe olarak oynanmasının etkisi ve değeri tartışılmaz"