KÜLTÜR-SANAT Haberleri

Yenilenen sinema kanun yolda
22 Nisan 2017, 10:53 0
Yenilenen sinema kanun yolda
İstanbul’un bin yılların süzgecinden geçip günümüze uzanan, bazen köşe başındaki çeşmeyle, bazen dev bir Mimar Sinan eseriyle, İstanbul’u konu alan unutulmaz filmlerle, sinemayla, edebiyatla, lezzetli yemekleriyle mücevher taşları gibi sıralanan turizm değerleri ve bu değerlerin tanıtımının artması için yapılması gerekenler konuşuldu.
Bodrum'da Zeki Müren'i anma konseri
21 Nisan 2017, 23:49 0
Bodrum'da Zeki Müren'i anma konseri
- Bodrum ilçesinde, engelli öğrenciler yararına Zeki Müren'i anma konseri düzenlendi
Adana'da 41. Turizm Haftası
21 Nisan 2017, 23:30 0
Adana'da 41. Turizm Haftası
- Adana Olgunlaşma Enstitüsü tarafından, "Çukurova'nın Nadide Çiçekleri ve Kültür Hazineleri Kıyafet Sunumu" düzenlendi
Üsküp'te Yahya Kemal Beyatlı konferansı
21 Nisan 2017, 22:47 0
Üsküp'te Yahya Kemal Beyatlı konferansı
- Üsküp YEE, "Abide Şahsiyetler" projesi kapsamında, Makedonya'nın başkentinde Yahya Kemal Beyatlı konferansı düzenledi
21 Nisan 2017, 21:37 0
"Halikarnas Balıkçısı" anıldı
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde, "Halikarnas Balıkçısı" Cevat Şakir Kabaağaçlı, 127. doğum günü nedeniyle çeşitli etkinlikle anıldı
Antalya'da
21 Nisan 2017, 21:33 0
Antalya'da "1. Uluslararası Turizm Festivali" başladı
- "Kadınlar Çiçek Açıyor" sloganıyla düzenlenen 1. Uluslararası Turizm Festivali'nin galası renkli görüntülere sahne oldu - Galaya çok sayıda kadın çiçek desenli elbiseleri ve başlarına taktıkları çiçeklerle katıldı - Kadınlar Çiçek Açıyor Projesi Başkanı Bozkurt: - "Çiçekli giysiler giyip, başımıza çiçekler takıyoruz. Bu sayede bütün dünyanın kentimizi bu güzel enerjisiyle merak etmesini arzuluyoruz"
21 Nisan 2017, 17:37 0
"Hazreti Peygamber'i Sanatla Anlatmak" sempozyumu
- Prof. Dr. Karataş: -"Hayatına şahit olmadığımız veya yüzyıllar önce yaşayan birinin dünya macerasını, her ne kadar bilgi ve belgelerin izini sürerek kaleme alınsa da bunların yetmediği yerde hayal gücü devreye girer. Bütün boşluklar, yazarın hayal gücüyle doldurulur. Bu da bizi gerçek dünyadan uzaklaştırabilir" - Prof. Dr. Karaca: -"Hazreti Peygamber'i romanda konu edinmenin zor yanları var. İslam'ın hassasiyetleri bu konuda ortaya çıkıyor. Bu nedenle Türk edebiyatında genellikle şiir tarzına konu edildiğini görüyoruz. Sebebi bu yasaklara en uygun soyut sanat tarzı olmasıyladır" -Yard. Doç. Dr. Koçak: -"Roman türü, bireyselliğe dayalı, orijinalliğe önem veren bir türdür. Roman, geleneksel bağlardan uzak, kutsalla bağını koparmış, Tanrı'yı merkez almaktan çıkarmış ve bilgeliği aptallıkla birleştirmiştir"
Engelli çocuklar rafting yaptı
21 Nisan 2017, 17:28 0
Engelli çocuklar rafting yaptı
- Türkiye Beyazay Derneği tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, yurt dışında yaşayan engelli çocuklar, rafting heyecanı yaşadı