Kars Valisi: 3 PKK'lı öldürüldü

Terör örgütü PKK'ya yönelik Kars ve çevresinde başlayan kara harekatında bugün sabah saatlerinde üç örgüt mensubu vurularak öldürüldü. Operasyon Kağızman ve çevresinde yoğunlaşarak devam ediyor. Operasyonların birkaç gün daha, örgüt mensuplarının bölgeden temizleninceye kadar süreceği açıklandı.

Kars Valisi: 3 PKK'lı öldürüldü
22 Ağustos 2016 Pazartesi 16:30

Kars ve çevresinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Bugün Kağızman ve çevresindeki vadilerde devam eden operasyonlarda sabahın ilk saatlerinde 3 terörst öldürüldü. Operasyonların birkaç gün daha devam edeceği açıklandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kars Valisi Rahmi Doğan, terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 3 teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Doğan, "Çemçe-Madur, Sarıkamış Boyalı Bölgesi ve Şenkaya bölgesinde terörist gruplarının olduğunu biliyoruz ve bundan sonra daha ciddi operasyonlar yaparak bu sayıyı yok edeceğiz ve PKK'yı oradan kaldırmaya çalışacağız" dedi. Vali Doğan, Valilik Konağında düzenlediği basın toplantısında, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların devam ettiğini belirtti.

Çevre illerin desteğiyle bölgede geniş çaplı operasyon düzenlediklerini aktaran Vali Doğan, "Çemçe-Madur bölgesi Şah yolunda Kağızman'a doğru tüm vadiler güvenlik birimlerimiz tarafından taranıyor. Sabahın ilk saatleri itibarıyla ilk temas sağlandı ve 3 teröristi ölü olarak ele geçirdik. Operasyon devam ediyor. Operasyon birkaç gün daha devam edecek gibi gözüküyor. Şah yolundan Kağızman'a kadar tüm vadileri, dereleri, mağaraları tarayarak ineceğiz." şeklinde konuştu.

Çemçe-Madur bölgesinin bakanlık kararıyla daha önceden "Güvenlik Bölgesi" ilan edildiğini anımsatan Doğan, "Çemçe-Madur, Sarıkamış Boyalı Bölgesi ve Şenkaya bölgesinde terörist gruplarının olduğunu biliyoruz ve bundan sonra daha ciddi operasyonlar yaparak bu sayıyı yok edeceğiz ve PKK'yı oradan kaldırmaya çalışacağız." ifadesini kullandı.

Terör örgütü PKK mensuplarının bölgeyi kullanarak Karadeniz'e geçmeye çalıştığını belirten Doğan, "PKK terör örgütü mensupları, Çemçe-Madur'dan önce Sarıkamış Boyalı, daha sonra oradan Şenkaya üzeriden Artvin üzerinden Karadeniz'in diğer bölgelerine açılmaya çalışıyor. Malumunuz, geçen hafta içerisinde PKK'nın dağ kadrosuna eleman temini yapan 5 kişiye gözaltı yaptık ve bunların 3'ü tutuklandı. Bu tür çalışmalarımız güvenlik güçlerimiz tarafından yapılıyor. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, operasyonlarımız daha hızlı bir şekilde devam edecek." diye konuştu.


Etiketler; #pkk #kars

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×