G noktası nerede

G noktası , G noktası nerede , kadınlarda g noktası nerede , g noktası nedir

G noktası nerede
26 Temmuz 2015 Pazar 23:50

 G noktası kadınların çok hassas ereksiyon noktasıdır.1950 yılında jinekolog Ernst Grefenberg tarafından keşf edilmişdir. Bu nedenle onun adı ile adlandırılmışdır.Sonraları  baş harfi muhafaza edildi (G).

G noktası nerede

G noktası kasık kemiğinin arkasında, çocukluk yolunun ön duvarında, 2-8 cm derinlikte bulunan hassas bir yerdir. Bu nokta kadın cinsel organında en hassas noktalardan biridir. Noktaya etki gösterildiğinde orgazma ulaşılır. Ama bazen bu noktanın uyarılması bazı kadınlarda idrara çıkma hissi oluşturabilir.
G noktasından başka, kadınlarda A noktası, uretranın dış delik çevresindeki alan - U noktası da hassas erojen alanlarından sayılıyor.

Bu noktalar tüm kadınlarda vardır.
Bugün müracaat edilen ve çoğunluğu oluşturan sorulardan biri G noktasının nerede olduğudur.
Bazı jinekologlar bu noktanın en sık orgazma ulaşma noktası olarakta adlandırırlar. Sebebi, bir çok erkek ve kadın bu konuda merak sahibidir.
Bu nokta yukarıdaki gibi çocukluk yolunun ön duvarında bulunmaktadır. Bu hep ortada olmuyor, yani sağ veya solda yerleşebiliyor. Ona göre bu noktanın bulunması çoğu zaman sıkıntı oluşturuyor.
Bu nahiyyenin stimüle edilmesi tek orgazm yaratmiyor. G noktasının masaji tedavi edici nitelik taşıyarak stres ve negatif enerjiden kurtulmanızı sağlıyor.
Bu konuda bilgili olmak, ailelerde özel sorunların çözümünde olumlu rol oynar.
Bir çok kadın normal cinsel ilişki sırasında orgazma ulaşabilir.  Aksi durumlarda, uzman doktor tarafından çifte verilen G noktası ve stimüle edilmesi hakkında bilgi çok değerlidir.
Bu nokta tanısal değer de taşımaktadır.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×