33 aslan sirkten kurtarılarak doğaya bırakıldı

Peru ve Kolombiya'da sirklerde yaban hayvanlarının kullanılmasının yasaklanmasının ardından 33 aslan anavatanları Afrika'ya gönderildi. Dişleri ve pençeleri sökülen, hayatları boyunca işkence gören aslanlar kendileri için oluşturulan özel bir parkta artık özgürce yaşayacak

33 aslan sirkten kurtarılarak doğaya bırakıldı
01 Mayıs 2016 Pazar 16:46

Peru ve Kolombiya’da sirklerden geçen Eylül ayında kurtarılan 33 aslan anavatanları Afrika’ya gönderildi.

Peru ve Kolombiya’da sirklerde yaban hayvanlarının gösterilerde kullanılmasının yasaklanmasından sonra uluslararası hayvan hakları örgütü Animal Defenders International, ADI tarafından bakımları yapılıp doğal yaşama hazırlanan aslanlar uçakla Güney Afrika’nın Johannesburg kentine getirildiler.Kurtarılan sirk aslanları 15 saat süren uçak yolculuğunun ardından iki büyük kamyonla yeni yaşam alanları olacak olan büyük bir doğal parka taşındılar. Aslanların başlangıçta biraz tedigin olmalarına karşın iyi durumda olduklarını belirten ADI gönüllülerinden Jan Creamer ‘‘Bu hayvanlar yaşamlarını kesinlikle cehennemde geçirdiler. Şiddete uğrayıp, aç bırakıldılar. Sanırım biz onları ait oldukları yere geri cennete getirdik’’ dedi.

Sirklerde yaşadıkları tutsaklık yaşamı süresince hastalıklarla boğuşan, bir çoğunun dişleri ve pençeleri sökülen aslanlar yaban ortamda yaşayamayacakları için özel olarak hazırlanan parkta özgür olarak yaşamlarını sürdürecekler.


Etiketler; #Sirk aslanları

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×