İstanbul ve İzmir'de IŞİD'e operasyon

İstanbul Başakşehir ve Pendik'te sabah saatlerinde önceden belirlenen adreslere operasyon düzenlendi. İzmir'de de çok sayıda operasyon düzenlendi.

İstanbul ve İzmir'de IŞİD'e operasyon
30 Haziran 2016 Perşembe 07:54

IŞİD'in İstanbul ve İzmir'deki hücrelerine sabah saatlerinde operasyonlar düzenlendi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube ekiplerine bağlı polisler, İstanbul genelinde bazı ilçelerde terör operasyonu gerçekleştirdi.

Operasyon yapılan ilçelerden biri de Başakşehir'di. İl Emniyet Müdürlüğü Vatan yerleşkesinden konvoy halinde çıkan polisler Kayaşehir'de bulunan bir siteye geldi. Özel Harekât polislerinin öncülüğünde önceden belirlenen bir adrese giren ekipler, içeride arama yaptı.Pendik'te de önceden belirlenen bir adrese operasyon yapıldı. Şıhlı Mahallesi'ndeki adrese Özel Harekat polisleri desteğinde giren ekipler evde arama yaptı. Aramanın ardından evdeki bir şüpheli gözaltına alındı. Operasyonun içeriği hakkında bilgi verilmedi.

İZMİR

İzmir TEM ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri ile MİT'in ortaklaşa düzenlediği operasyonda terör örgütü IŞİD'e eleman ve maddi kaynak sağladıkları ileri sürülen 9 kişi gözaltına alındı.
İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmalar sonucu bazı kişilerin terör örgütü IŞİD ile irtibatlı olduklarını tespit etti.

İstihbarat ve MİT'in desteği ile sürdürülen çalışmalarda, kimlikleri belirlenen kişilerin, IŞİD'e eleman, maddi kaynak ve lojistik destek sağladıkları, mevcut anayasayı kabul etmeyerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni tağut ilan ettikleri, devletin kurum ve organlarını aşağladıkları ve terör örgütü propagandası yaptıkları belirtildi.

Gerekli teknik ve fiziki takiplerden sonra sabah erken saatlerde 200 polisin katılımı ile Konak, Buca, Karabağlar ve Bornova ilçelerinde eşzmanlı operasyon düzenlendi. Yapılan baskınlarda, 9 kişi gözaltın alındı. Zanlıların ev ve işyerlerinde, 3 adet av tüfeği, çok miktarda örgütsel içerikli yayın ve dijital malzeme ele geçirildi. Operasyon ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×