İstanbul Valiliği'nden 'hareketlilik' açıklaması

İstanbul Valiliği, sosyal medya üzerinden yayılan 'hareketlilik' söylentilerine itibar edilmemesini istedi

İstanbul Valiliği'nden 'hareketlilik' açıklaması
21 Temmuz 2016 Perşembe 23:37

Sosyal medyada İstanbul'daki bazı kışlalarda yeni bir "hareketlilik" olduğu yönündeki söylentiler üzerine vatandaşlar, Anadolu ve Avrupa yakasındaki bazı askeri noktaların önünde birikmeye başladı. Yapılan çağrılar üzerine bu noktalardaki yoğunluğun ilerleyen vakitlerde arttığı görüldü. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Sosyal medyada yer alan Hasdal ve Maslaktaki askeri birliklerde hareketlilik var şeklindeki söylentiler doğru değildir. İtibar etmeyiniz. Herhangi bir gelişme olduğu takdirde halkımızın bilgilendirileceğinden emin olunmasını rica ederim." 

SÖYLENTİLER VATANDAŞI SOKAĞA DÖKTÜ

Darbe karşıtı göstericilerin toplandığı ilk adreslerden biri olan Üsküdar'daki Selimiye Kışlası'nın girişi belediyeye ait iş makineleriyle kapatıldı. Bu arada polisin daha önce kışlaya gelerek içeride hakkında yakalama kararı bulunan FETÖ üyesi askerlerden olup olmadığına ilişkin kimlik araştırması yaptığı öğrenildi. 

Aramaların ardından ellerinde evrak olan polislerin kışladan çıkış yaptığı görüldü. Evrakın üzerinde sarı çizgilerle işaretlenmiş bölümlerin olduğu ve askeri kimliklerin bulunduğu dikkati çekti. 

Emniyet görevlilerinin buradan ayrılmasının ardından, kışlanın girişi yeniden iş makineleriyle kapatıldı. Kışlanın önünde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan kalabalığın vakit ilerledikçe daha da arttığı gözlendi. 

Tuzla Piyade Okulu'nun önü de hafriyat kamyonlarıyla kapatıldı. Polisin güvenlik önlemi aldığı okulun önünde vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile toplanmaya başladı. 

Bu arada Avrupa yakasında da en yoğun hareketliliğin gözlendiği yerlerden biri Hasdal Kışlası oldu. Sosyal medya üzerinden organize olan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla kışlanın önünde toplandı. Nizamiye kapısı, iş makineleri ve otobüslerle kapatıldı. Polis ekipleri de kışla çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. 

Yoğun güvenlik önlemlerinin sürdüğü Atatürk Havalimanı'nın girişinde ise, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait iş kamyonlarının bekletildiği görüldü. Bu arada havalimanına araç girişine izin verildiği de gözlendi. Araçlarıyla konvoy oluşturan sürücüler, klakson çalarak havalimanının içinde tur attı. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×