Hacı Boydak serbest bırakıldı

Boydak Holding'in sahiplerinden Hacı Boydak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

Hacı Boydak serbest bırakıldı
17 Mayıs 2016 Salı 12:24

Paralel yapılanmayla ilişkileri olduğu iddiasıyla gözlatına aldındıktan sonra tutuklanan Hacı Boydak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hocı Boydak, kardeşi Memduh Boydak ile birlikte tutuklanmıştı. 

Kayseri'deki Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonu kapsamında tutuklu bulunan Boydak Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Hacı Boydak'ın, mahkemece tahliyesine karar verildi.

Ankara'daki Sincan Cezaevi'nde tutuklu bulunan Boydak'ın avukatları, Kayseri 2. Sulh Ceza Mahkemesine tahliye başvurusunda bulundu.
Talebi değerlendiren mahkeme, adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkış yasağı getirdiği Boydak'ın tahliyesine karar verdi.

Öte yandan, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı mahkemenin tahliye kararına itiraz etti.
FETÖ/PDY'ye finans desteği sağlandığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada gözaltına alınan Boydak Holding'in o dönem yönetim kurulu başkanı olan Hacı Boydak ile yönetim kurulu üyesi Memduh Boydak 6 Mart'ta tutuklanmış, holding yöneticilerinden Erol Boydak ile Murat Bozdağ ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.


Etiketler; #Hacı Boydak

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×