Hemzemin geçitte '35 yıl'

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde yaşayan down sendromlu Ramazan Önal, 35 yıldır hemzemin geçitte "bekçilik" yapıyor.

Hemzemin geçitte '35 yıl'
26 Kasım 2016 Cumartesi 14:42

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde yaşayan down sendromlu Ramazan Önal (45), her gün sabahın ilk ışıklarıyla tıraşını olup memur gibi giyinerek başına taktığı şapkasıyla evinin bulunduğu yerden hemzemin geçide kadar bir kilometre yürüyor.

Yeni Yurt Mahallesi'nde hemzemin geçidin bulunduğu noktaya gelen Önal, burada kendi yöntemleriyle araçların kontrollü geçiş yapmalarına yardımcı olmaya çalışıyor. Önal, Dörtyol Belediyesince yazın güneşten, kışın ise soğuktan korunması için yaptırılan kulübede kendince nöbet tutuyor.

Hemzemin geçitten geçen şoförlere ve trenlere şapkasını çıkararak güler yüzle selam veren Önal, sürücülerin verdiği harçlıklarla geçimini sağlıyor. Yaşamını 80 yaşındaki annesi Sultan Önal ile sürdüren Önal, vatandaşlar tarafından çok seviliyor.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, AA muhabirine, Önal'ın uzun yıllardır hemzemin geçitte durduğunu ve herkesin sempatisini kazandığını söyledi.

Belediye olarak Önal'a ahşap bir kulübe yaptırdıklarını belirten Toksoy, kendisinin sabahtan akşama hemzeminde nöbet tuttuğunu aktardı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×